Skip to main content

Sony Mobile, Xperia Z5 ve Xperia Z5 Compact’ı farklı renk alternatifleriyle satışa sunuyor

Sony Mobile, yeni amiral gemisi serisi Xperia Z5, Xperia Z5 Compact ve dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonu Xperia Z5 Premium’u düzenlediği etkinlikle tanıttı. Etkinlikte, Bond serisinin son filmi Spectre’nin ön gösterimi gerçekleştirildi.

Xperia Z5 serisinin tüm modellerinde kamera özelliğini vurgulayan Sony Mobile, 23 megapiksel kameranın 0,03 saniye ultra hızlı otomatik odaklama ve 5 kat net görüntü yaklaştırma özelliklerine dikkat çekiyor. Yeni entegre edilen parmakizi sensörü sahibini tanıyor ve başkalarının cihazı kullanmasına imkan vermiyor. Dünyanın 4K ekranına sahip ilk akıllı telefonu olarak sunulan Sony Xperia Z5 Premium, 5.5 inç ekrandaki 3840 x 2160 piksellik çözünürlük ile 806 ppi gibi yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip.

Sony Mobile Ülke Müdürü Tarık Akad etkinlik sonrasında “Sony çok geniş bir ekosisteme sahip. Bu ekosistem sayesinde her modelimizle kendimizi daha da geliştiriyoruz. Yeni amiral gemilerimiz Xperia Z5 ailesinde Sony Alfa kamera mühendisleri ile beraber çalışarak kamera modülümüzü yeniledik. Yine ekosistemimiz sayesinde Xperia Z5 Premium ile dünyanın ilk 4K ekranlı akıllı telefonunu Türkiye’ye getiriyoruz. Sony Mobile ailesi olarak, akıllı telefon sektöründe tüketicilerimize en iyi hizmeti, en ileri teknolojiyi ve akıllı telefondan beklediklerinin fazlasını sunmayı görev biliyor, kullanıcılarımıza eşsiz deneyimler yaşatmayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Beyaz, grafit siyah, altın ve yeşil renk alternatifleriyle satışa sunulan Sony Xperia Z5’in fiyatı 2.499TL, Xperia Z5 Compact’ın fiyatı ise 1.999TL olarak belirlendi.