Skip to main content

 Sony Corporation (“Sony”), Telefonaktiebolaget LM Ericsson’un (“Ericsson”)  Sony Ericsson Mobile Communications AB (“Sony Ericsson”) şirketinde sahip olduğu yüzde 50 oranındaki hissesini satın alma işleminin 15 Şubat 2012 tarihinde tamamlandığını duyurdu….

 
Sony Corporation (“Sony”), Telefonaktiebolaget LM Ericsson’un (“Ericsson”)  Sony Ericsson Mobile Communications AB (“Sony Ericsson”) şirketinde sahip olduğu yüzde 50 oranındaki hissesini satın alma işleminin 15 Şubat 2012 tarihinde tamamlandığını duyurdu. Sony ve Ericsson’un 27 Ekim 2011’de duyurduğu satın alma işleminin tamamlanmasıyla birlikte Sony Ericsson, tümüyle Sony kontrolündeki bir bağlı şirket oldu.

Sony, Sony Ericsson’u “Sony Mobile Communications” olarak yeniden adlandırarak cep telefonu segmentini Sony’nin ağ bağlantılı tüketici elektroniği portföyüne ekliyor ve iki iş kolunu birbirine entegre ediyor. Böylece akıllı telefonlar da tablet, TV ve PC’lerle birlikte Sony’nin yeni ağ bağlantılı tüketici elektroniği portföyünün bir parçasını oluşturuyor.

Sony Mobile Communications Başkan ve CEO’su Bert Nordberg konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “Sony Mobile Communications’ın kurulmasıyla birlikte hem şirketimiz hem de sektör için yepyeni bir dönem başlıyor. Sony Mobile Communications, Sony bünyesinde güçlenerek Sony’nin ağ bağlantılı eğlence portföyünü dünya çapındaki müşteriler ile tüketicilere taşıyacak ve ürünlerimizi pazara daha hızlı sunmamızı sağlayacak. 26 Şubat 2012’de Barcelona’da yapılacak Mobile World Congress etkinliğinde yeni stratejimiz ve Xperia akıllı telefon portföyümüzle ilgili olarak sizlere ayrıntılı bilgi vereceğiz.”