Skip to main content

Geçen hafta Android cihazlar için Google Maps’in yeni bir versiyonunu piyasaya süren Google, bu versiyon ile beraber yeni bir özelliği de eklemiş oldu. Foursquare adlı uygulamaya benzerliği ile dikkat çeken…

Geçen hafta Android cihazlar için Google Maps’in yeni bir versiyonunu piyasaya süren Google, bu versiyon ile beraber yeni bir özelliği de eklemiş oldu.

Foursquare adlı uygulamaya benzerliği ile dikkat çeken ‘Leaderboard’, şirket tarafından oldukça sessiz bir şekilde kullanıcıya sunuldu. Google Maps’in bir üst versiyonunda kullanılabilinen Leaderboard’un belirli sorunları düzelttiği ve Latitude ve Location History kullanıcıları için daha iyi bir pil ömrü sağladığı söylendi.

Leaderboard kullanıcıları, Google Maps üzerinden lokasyon paylaşımlarında bulunarak,‘check in’ yaptıkları yerlerden puan kazanabiliyor. Leaderboard sayfası ise kişinin yaptığı ‘check in’ sayısına göre aldığı puanların sıralamasını ve Google+ hesabındaki arkadaşlarının sıralamalarını listeliyor.

Leaderboard adlı uygulama şu an için Google Maps’in en son versiyonunda mevcut olsa bile, henüz tüm kullanıcıların erişimine açık değil.

Bu hizmet Foursquare’e rakip olabilecek mi?