TEKNOLOJİ

Digital Age | 06.01.2022 - 10:34

Sony, PlayStation VR sanal gerçeklik başlığının yeni versiyonunu tanıttı, ilk oyununu açıkladı

Tanıttığı yeni PlayStation VR başlığı ile dikkatleri üzerine çeken Sony, başlık ile oynanabilecek ilk oyunu da tanıtarak heyecan yarattı.

CES 2022’de tanıttığı elektrikli SUV konsepti Vision-S 02 ile fuarın en çok konuşulan markalarından biri olan Sony, yeni nesil sanal gerçeklik (VR) başlığının adını, teknik özelliklerini ve ilk oyununu açıklamasıyla da dikkatleri üzerine çekti.

PlayStation VR’ın yeni versiyonunu görücüye çıkaran Sony, cihazın adının beklendiği üzere PlayStation VR2 olduğunu ve cihazın 90Hz ve 120Hz yenileme hızlarında 4K çözünürlükte görüntü sağlayacağını açıkladı.

Sony, daha önce duyurduğu yeni VR oyun kumandasının ismini de fuarda açıkladı. PlayStation 5’in DualSense adlı kumandasının ismine paralel olarak Sense ismi verilen VR oyun kumandaları haptik geri bildirim sistemine sahipler.

Sony ayrıca, PlayStation VR2 ile oynanabilecek ilk oyunun Guerrilla ve Firesprite tarafından geliştirilen Horizon Zero Dawn’ın devamı niteliğindeki Horizon Call of the Mountain olduğunu açıkladı. Sony, Firesprite’ı geçtiğimiz yıl satın almıştı.

Kaynak: Sony unveils new PlayStation VR2 details and a Horizon VR game – Digital Trends