Skip to main content

Vision-S adlı elektrikli sedan konseptini tanıttıktan iki yıl sonra Vision-S 02 adlı elektrikli SUV konseptini tanıtan Sony, bir kez daha otomotiv sektörüne göz kırptı.

İki yıl önce şirketin yapay zekâ ve robotik ekibi tarafından geliştirilen Vision-S adlı sedan elektrikli otomobil konseptini tanıtan Sony, bu beklenmedik haber ile teknoloji ve otomobil severleri şaşırtmıştı. Vision-S’in yol testlerine geçtiğimiz yıl Avusturya’da başlandığı bilinirken, Sony, bu yıl da benzer bir işe imza atarak CES 2022’de yeni bir elektrikli araç konsepti tanıttı. Sony’nin Vision-S modelinden öğrendikleri üzerinden geliştirdiği, Tesla Model Y ile yaklaşık olarak aynı boyutlara sahip olan elektrikli SUV Vision-S 02, her biri 200 kilovat güç üreten (motor başı yaklaşık 268 beygir gücü) iki adet motora sahip. Aracın batarya boyutu ve tahmini menzili ise henüz açıklanmadı.

Dört ve yedi koltuk konfigürasyonu ile kullanılabileceği söylenen Vision-S SUV konsepti, ön paneli boydan boya kaplayan bir ekrana sahip. Bu tam boy ekran üç ekranın tek bir kasa içerisine yerleştirilmesi ile oluşturulurken, arka koltuklar için multimedya ekranları da unutulmamış.

Sony’nin Vision-S ve Vision-S 02 konseptlerini piyasaya sürüp sürmeyeceği henüz bilinmezken, şirket otomotiv sektörüne göz kırpmaya devam ediyor.

Kaynak: Sony debuts Vision-S SUV at CES 2022 as part of new mobility division – CNet