Uncategorized

DigitalAge | 26.09.2012 - 10:53

Sony, Olympus’a 642 milyon dolar yatırım yaptı

Japon üretici Sony, rakip kamera üreticisi Olympus’a yapacağı yaklaşık 642 milyon dolarlık yatırımı bu hafta içerisinde onaylayarak şirketin en büyük hissedarı olacak. TechCrunch’daki habere göre Sony, finans üzerine aldığı yanlış kararlar nedeniyle oluşan net zararının son mali yıl için 630 milyon dolar olduğunu açıklayan Olympus’a beklenen sermaye yatırımını enjekte ederek şirketin en büyük hissedarı olacak.  […]


Japon üretici Sony, rakip kamera üreticisi Olympus’a yapacağı yaklaşık 642 milyon dolarlık yatırımı bu hafta içerisinde onaylayarak şirketin en büyük hissedarı olacak.
TechCrunch’daki habere göre Sony, finans üzerine aldığı yanlış kararlar nedeniyle oluşan net zararının son mali yıl için 630 milyon dolar olduğunu açıklayan Olympus’a beklenen sermaye yatırımını enjekte ederek şirketin en büyük hissedarı olacak. 


Olympus, Haziran ayında kendi maliyetlerini azaltmak için 2 bin 700 kişinin işine son verebileceğini duyurmuştu. Şirketin faaliyet kârı son çeyrekte yüzde 60 düşüş yaşadı. 
Son çeyrekte, satışların 19,2 milyar doları bulmasına rağmen, Sony’nin faaliyet kârı 79 milyon dolardı.