Skip to main content

2002 yılından bu yana Mohsen Noohi’nin liderliğinde yüzde 800’den fazla büyüyen, verimli ve kârlı bir şirket haline gelen Sony Eurasia A.Ş.’nin yeni lideri belli oldu. Sony Türkiye’nin Genel Müdürlüğü, 1987…

2002 yılından bu yana Mohsen Noohi’nin liderliğinde yüzde 800’den fazla büyüyen, verimli ve kârlı bir şirket haline gelen Sony Eurasia A.Ş.’nin yeni lideri belli oldu. Sony Türkiye’nin Genel Müdürlüğü, 1987 yılından bu yana Sony çatısı altında Sony Japonya, Asya Pasifik, Ortadoğu ve Afrika Bölgeleri’nde 20’yi aşkın ülkede satış, pazarlama ve yöneticilik deneyimine sahip olan Hiroshi Kikuchi’ye emanet.
 
Görevini, 2009 yılından bu yana Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satışlardan Sorumlu Genel Müdür olarak Dubai merkezinden yürüten Kikuchi, Sony bünyesinde televizyondan ses ürünlerine, cep telefonundan bilgisayara kadar çok sayıdaki bölümde sahip olduğu 25 yıllık satış, pazarlama ve yöneticilik deneyimini, Türkiye’ye taşıyacak. 
 
Sony dünyasında 25 yıllık uluslararası deneyim şimdi Türkiye’de

Sony’e 1987 yılında katılan Hiroshi Kikuchi, ilk görevinde satış ekibinin faaliyetlerinin yöneticiliğini ve televizyon pazarlama çalışmalarının sorumluluğunu üstlendi. Sony çatısı altında ilk altı yıllık süre zarfında, yurtdışı deneyimi de kazanan Kikuchi, bu deneyiminden, Sony Genel Merkezi’nde bir sonraki görevi olan ve iki yıl süren ses ürünlerinin pazarlamasında da yararlandı. Ses ürünlerinin pazarlanmasının yanı sıra Kikuchi, 1995 ve 1998 yılları arasında Japonya’da Sony tarafından işletilen mağazaların görsel tanzim teşhir konusuna da odaklandı.
 
Kikuchi, Sony’nin organizasyonel değişikliklere yöneldiği 1998 ve 2002 yılları arasında cep telefonları iş kolunda aldığı yeni görevinin yanında iş planlama departmanında da önemli bir rol üstlenmiş oldu. Kikuchi’nin bir sonraki adımı, iki yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nde AIWA markasını yönetmek oldu.
 
Kikuchi’nin sorumluluk alanı, 2004 ve 2009 yılları arasında, Kore, Tayvan, Filipinler, Tayland, Malezya, Singapur, Endonezya, Avustralya, Yeni Zelanda, Hindistan, Körfez ve Afrika’yı içine alan Sony Asya Pasifik’te, WEGA (CRT TV), GRAND WEGA, BRAVIA, Ev Sineması Projektörleri, Bilgisayar Ekranları ve LCD Ekran’dan Sorumlu Pazarlama Başkanlığı görevi ile daha da genişledi.
Kikuchi, 2009 yılında Ortadoğu ve tüm Afrika’da Satıştan Sorumlu Genel Müdür olarak Dubai’ye atandı. Sony bünyesinde yer alan çok sayıdaki bölümde derin satış ve pazarlama deneyimine sahip Kikuchi, tecrübesini Kasım itibariyle atandığı Sony Eurasia A.Ş. Genel Müdürlüğü görevi kapsamında Türkiye’ye getirdi.