Skip to main content

  Sony Ericsson, Xperia 2011 serisinde Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich sürümünün kullanılacağını duyurdu. Xperia™ serisi ile sektörün “en eğlenceli akıllı telefonlarını” geliştirerek gelişmiş telekomünikasyon teknolojilerini kullanıcılar için üstün eğlence…

 

Sony Ericsson, Xperia 2011 serisinde Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich sürümünün kullanılacağını duyurdu.

Xperia™ serisi ile sektörün “en eğlenceli akıllı telefonlarını” geliştirerek gelişmiş telekomünikasyon teknolojilerini kullanıcılar için üstün eğlence kalitesiyle bütünleştiren Sony Ericsson, Xperia 2011 serisinde Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich sürümünü kullanmaya başlayacak.  Bu sürüm ile cep telefonlarına daha kullanışlı bir arayüz ve yeni özellikler eklenmiş olucak.

Android 4.0.1 Ice Cream Sandwich, Android Honeycomb olarak da bilinen tablet sürüm ile Sony Ericsson Xperia telefonlarında kullanılmakta olan Android Gingerbread’i, yeni özellikler de katarak birleşik sürümde biraraya getirecek ve bu sayede Gingerbread’ın yerini alacak.

Yeni Android güncellemesinin hangi ülkelerde ne zaman sunulacağının Sony Ericsson tarafından önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Sony Ericsson Xperia 2011 global portföyünde Xperia Arc, Xperia Arc S, Xperia PLAY, Xperia Neo, Xperia Neo V, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Pro, Xperia Active, Xperia Ray ve Sony Ericsson Live with Walkman bulunuyor.