Skip to main content

Dr. Soner Canko’nun yeni yönetim kurulu başkanı olarak atandığı Amani AI, biyometri ve kimlik doğrulama alanlarında çalışmalarına devam ediyor.

Dr. Soner Canko, Türkiye, Ortadoğu ve Afrika pazarları için esnek ve modüler bir kimlik doğrulama platformu oluşturma amacıyla yola çıkan Amani AI’a yönetim kurulu başkanı olarak atandı.

Amani AI’ı şirketin kurucusu olan Hamid Khan’ın 2019 yılında yatırım yapmak amacıyla Türkiye geldiğinden bu yana desteklediğini belirten Dr. Soner Canko, “Amani AI, geçtiğimiz üç yılda Türkiye teknoloji ekosistemi ve dijital müşteri edinim süreçlerine büyük yatırımlar yaptı. Amani’nin kurulması ve geliştirilmesi sırasında benzersiz bir hikâye yaratıldı. Amani ekibi yeni nesil bir kimlik doğrulama ve biyometri platformu geliştirdi. Kişisel olarak gündemim, Amani’nin küresel ölçekte konusunda uzman bir teknoloji şirketi olması için destek olmak olacak” dedi.

Dr. Soner Canko’nun Amani ailesine katılmasından mutluluk duyduğunu ifade eden şirketin kurucusu ve CEO’su Hamid Khan ise Türkiye’nin dijital ürünlere gösterdiği yüksek ilgiye ve genç nüfusuna atıfta bulunarak, küresel kimlik doğrulama ve dijital müşteri edinimi endüstrisinin 2025 yılına kadar dünyada 25 milyar dolar, Türkiye’de ise 500 milyon dolar hacmi aşacağını belirtti.

Kaynak: Soner Canko, Amani AI’ın yönetim kurulu başkanı oldu – Bloomberg HT