GERÇEK ZAMAN

Digital Age | 12.01.2022 - 11:43

İki NBA yıldızı Jack Dorsey’in Cash App’i üzerinden Bitcoin ile ödeme alacak

NFL'in yıldızlarından sonra NBA'in yıldızları da Bitcoin'e sıcak bakmaya başladılar.

Golden State Warriors’un yıldızları Klay Thompson ve Andre Igoudala, Jack Dorsey’in Cash App uygulaması ile yaptıkları anlaşma sonucu oynadıkları takımdan alacakları maaşın bir kısmının Bitcoin ile ödeneceğini duyurdular.

Bu gelişmeyi Twitter üzerinden duyuran Thompson ve Igoudala, Bitcoin’in geleceğine inandıklarını belirten mesajlar paylaştılar.

Jack Dorsey’in kurucusu olduğu Block adlı şirketin ürünlerinden biri olan Cash App, geçtiğimiz yılın Mart ayında kullanıcılarının herhangi bir hizmet ücreti ödemeden Bitcoin transferi yapabileceklerini duyurmuş ve bir kampanya düzenleyerek bir milyon dolar değerinde Bitcoin dağıtmıştı.

2021 yılının Kasım ayında 69 bin dolarlık fiyatlamasından dolayı 3 trilyon dolarlık hacme ulaşan Bitcoin, bu fiyatlamanın neredeyse %40’ının erimesinden sonra 2 trilyon dolarlık hacim üzerinden işlem görüyor.

Igoudala ve Thompson, Bitcoin ile ödeme alacak olan ilk yıldızlar değiller. Business Insider, NFL yıldızları Aaron Rodgers ve Odell Beckham Jr.’ın da benzer açıklamalarda bulunduklarını, geçtiğimiz yılın Nisan ayında ise Sacramento Kings’in sahibinin oyuncuların ve çalışanların istemeleri durumunda maaşlarını Bitcoin olarak alabileceklerini açıkladığını hatırlatıyor.

Kaynak: Two NBA All-Stars to accept salary in bitcoin in partnership with Jack Dorsey’s Cash App – Business Insider