Skip to main content

Galata İş Melekleri’nden SOCIAPlus’a 400 bin TL yatırım geldi Melek yatırım ağı Galata İş Melekleri (GBA), girişimci yatırımlarına devam ediyor. GBA son olarak, e.ticaret sitelerine, tüketicilerin alışverişlerinde diğer tüketiciler ile…

Galata İş Melekleri’nden SOCIAPlus’a 400 bin TL yatırım geldi
Melek yatırım ağı Galata İş Melekleri (GBA), girişimci yatırımlarına devam ediyor. GBA son olarak, e.ticaret sitelerine, tüketicilerin alışverişlerinde diğer tüketiciler ile iletişim halinde olmalarını sağlayacak, dolayısıyla satın alma kararlarına yardım edecek sosyal ticaret uygulamaları sunan SOCIAPlus’a yatırım yaptı. 
E.ticaret sitelerinin internet üzerindeki tüm alışveriş süreçlerini ‘Sosyalleştiren’ SOCIAPlus’a 13 GBA üyesi 400 bin TL yatırım kararı aldılar. 
Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, son dönemde dünya e.ticaret sektörünün gündeminde olan ‘Sosyal Ticaret’ modelini, internet üzerinden alışveriş yapanlar arasındaki iletişimi artırarak karar verme süreçlerini kolaylaştıracak, bunu yaparken de e.ticaret sitelerinin değişen ihtiyaçlarına cevap verecek, satışlarını artıracak çeşitli uygulamalar ve araçları sunan SOCIAPlus’ın iş modeline ve ekibine inandıklarını, böylelikle yatırım yapma kararı aldıklarını belirtti.
SOCIAPlus hakkında
Yatırım liderliğini Melih Ödemiş’in yaptığı SOCIAPlus, Hande Çilingir ve Serhat Soyuerel’in Yönetici Ortak olduğu, Mehmet Sinan Toktay, Arda Köterin, Doğukan Özyıldırım dahil olmak üzere, beş girişimci tarafından, zamanlarının çoğunu operasyona, pazarlama&satışa, genel teknik sistemlerini oturtmaya  harcayan ve tüketici taleplerini karşılamak için zamanla yarışan e.ticaret sitelerinin, herhangi bir zaman ve iş gücü sarf etmeden sosyal ticareti aktif hale getirebilmeleri düşüncesinden yola çıkılarak kuruldu.
SOCIAPlus’ın önümüzdeki dönemde Türkiye’de, önde gelen parekendecilerin online mağazaları ve diğer e.ticaret siteleri ile işbirliği yapmak, Avrupa’da ise e.ticaret sektörü hacminin en yüksek olduğu İngiltere ve Almanya pazarına girme hedefi bulunuyor.