ETKİNLİK

DigitalAge | 28.01.2013 - 11:28

Etohum 15 listesi açıklandı

Etohum Girişimcilik Zirvesi’nin Etohum 15 listesi açıklandı Türkiye’deki internet şirketlerinin sayısını artırmak, girişimcileri desteklemek, internet ekosisteminin yaratılması ve gelişmesi adına girişimcilerle yatırımcılar için ticari bir pazar yeri oluşturmak doğrultusunda kurulan Etohum’un düzenlediği ‘Etohum Girişimcilik Zirvesi’ 26 Ocak’ta İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Bu zirvede, 2013 yılının potansiyeli yüksek girişimlerinden oluşturulan Etohum 15 listesi açıklandı.  Başarılı girişimcileri […]

Etohum Girişimcilik Zirvesi’nin Etohum 15 listesi açıklandı

Türkiye’deki internet şirketlerinin sayısını artırmak, girişimcileri desteklemek, internet ekosisteminin yaratılması ve gelişmesi adına girişimcilerle yatırımcılar için ticari bir pazar yeri oluşturmak doğrultusunda kurulan Etohum’un düzenlediği ‘Etohum Girişimcilik Zirvesi’ 26 Ocak’ta İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Bu zirvede, 2013 yılının potansiyeli yüksek girişimlerinden oluşturulan Etohum 15 listesi açıklandı. 
Başarılı girişimcileri yatırımcılarla buluşturarak yeni ekonominin hareketlenmesinde aktif rol oynayan Etohum, 2013 yılında, Etohum Yatırım A.Ş. ile Etohum 40’a seçilen girişimlere şubat ve mart ayı içerisinde yatırımlar yapacak.
Etohum 15 listesini oluşturan girişimler:

Murat Deligöz tarafından kurulan Angelfish Games sosyal ve mobil oyunlar geliştirmeye odaklanan bir oyun şirketi. Tanınmış mobil oyunu ‘Draw Something’in Türkçe uyarlaması olan ‘Çiz Gitsin’i üretti. 
Cenk Duran ve Burak Keskik tarafından kurulan Ehil.com tüketicilerin ev geliştirme ihtiyaçları için işinde ehil ve lokal hizmet sağlayıcılara zahmetsizce ulaştığı, hizmet sağlayıcıların da daha az pazarlama bütçesiyle hedefledikleri müşterilere erişebildiği bir internet platform. 
Koç Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun Emir Uluğ tarafından kurulan Mortaki.com kişiselleştirilmiş takı ve mücevher üreticisi bir e.ticaret sitesi. 
Tolga Canözkan, Ozan Küçük ve Baturay Tok tarafından kurulan ShareBugg, kullanıcılarının gerçek hayatta yaşadıkları deneyimleri sosyal medya üzerinden yakınları ve arkadaşlarıyla paylaşmalarını sağlayan, yeni bir akıllı telefon uygulaması.
Stajyeri, Mithatpaşa Anadolu Teknik Lisesi son sınıf öğrencileri Onat Benli ve Kemal Aydın tarafından kuruldu. Site, staj yapan öğrencilerin meslek liseleri ve işletmeler tarafından doldurulması gereken standart raporlarını SAAS olarak girmelerini sağlayan bir internet iş modeli.
Taylan Özdere tarafından kurulan ABCDE bir online üniversite hazırlık hizmeti. Test materyallerini algoritmalar yardımıyla kişiselleştirerek sunuyor.
Bora Ünal ve Berkay Ünal  tarafından kurulan Ganipara şirketlerin veya bireysel kullanıcıların birkaç dakika içinde sanal mağazalarını açmalarını sağlayan bir e.ticaret platformu. 
Clover Game Studio, yenilikçi fikirlerini hayata geçirmek isteyen İTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun Metin Bayram, Murat Uğur Kurt ve Yiğit Türkeri tarafından kuruldu. 
Erdi Maden ve Ender Ayna tarafından kurulan İyiuygulama kullanıcı deneyimi ve etkileşimleri ile zenginleşen ve üyelerine en doğru ve en avantajlı mobil uygulamaları sunan sosyal bir uygulama platformu. 
EtkiTakip.com ODTÜ’de araştırma görevlisi olarak çalışmış dört yüksek bilgisayar mühendisi Gencay K. Evirgen, Umut Eroğul, Çağatay Çallı ve Can Eroğul tarafından kurulan, Türkçe içerik analizi konusunda çalışan bir mühendislik girişimi. 
Bilişim güvenliği ürünlerinin analiz ve denetimi alanında yenilikçi yöntem ve teknolojiler geliştiren Picus Security, Çağlar Abbasoğlu, Süleyman Özarslan ve Volkan Ertürk tarafından kuruldu. 
oBilet.com, 60’ın üzerinde otobüs firmasının biletini tek bir platformda topluyor. Bilkentli Endüstri Mühendisleri Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından kurulan oBilet, Prof. İhsan Sabuncuoğlu’nun da danışmanlığında ‘Bilkent Cyberpark’ bünyesinde kuruldu.
H. Gürkan Gürsoy ve Yiğit Nalkıran tarafından kurulan Otoredi.com müşterilerine online araç kiralama hizmeti sunan bir platform. 
Barış Bilgiç tarafından kurulan İşkolig, çalışanların şirketler ve işler hakkında kimlik belirtmeden -anonim olarak – bilgi paylaşabildiği ve bilgi alabildiği, şirketlere içeriden bakış sağlayan, ücretsiz bir kariyer topluluğu. 
Memet Baygün tarafından kurulan Kidomini ‘yeni gibi’ olan dünya markası çocuk ürünlerini yüzde 80’e varan indirimlerle sunuyor.