SOSYAL AĞLAR

Burcu Şahin | 22.06.2017 - 15:31

Snapchat’e yeni özellik: Haritalar

Snapchat, Snap Map adını taşıyan yeni özelliğinin duyurusunu yaptı. Peki bu özellik neler sunuyor? Detaylar haberimizde...

Snapchat’in Instagram’la savaşı devam ediyor. Instagram’ın Snapchat’in Hikayeler ve birçok özelliğini bünyesine eklemesinden sonra kan kaybeden platform, yeni özellikleriyle farklı bir trend yakalamaya çalışıyor.Snapchat’in yeni özelliği Haritalar, aslında bir süredir Instagram’ın yine Snapchat’ten kopyaladığı konum hikayelerini akıllara getiriyor. Snapchat Haritalar özelliği, yakın konumdaki arkadaşlarınızın neler yaptığını görmenizi sağlıyor. Snap Map ile arkadaşlarınızın nerede olduğunu görmenin yanında, harita üzerindeki renkler sayesinde yakınınızdaki konser, tanıtım gibi popüler etkinlikleri keşfedebiliyorsunuz.Arkadaşlarınızın yanı sıra yakındaki kullanıcılar da görüntülenebiliyor. Bu özelliği kullanmak istemezseniz Snap’in “hayalet modu”nu aktif etmeniz yeterli oluyor. Eğer konumunuzu paylaşmak isterseniz, arkadaşlarınız size özel hazırlanan Actionmoji’nizi harita üstünde görüntüleyebiliyor.

Snapchat’in Haritalar özelliğini kullanmak için uygulamayı güncellemek yeterli oluyor. Snapchat kamerasından “zoom out” yaparak Snap Map’i görüntüleyebiliyorsunuz. Bakalım Snapchat’in yeni özelliği karşısında Instagram’ın hamlesi ne olacak?