ETKİNLİK

H.Kerem Fındık | 22.06.2017 - 11:08

Money 20/20 Europe’un yeni adresi: Amsterdam

Ödeme sistemleri, finansal hizmetler ve fintech’in önde gelen etkinliği adres değiştiriyor.

Avrupa’nın önde gelen finansal hizmetler, ödeme sistemleri ve fintech etkinliği olan Money 20/20 Europe, önümüzdeki yıldan itibaren Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da düzenlenecek. Etkinliğin organizatörü  Ascential PLC’nin yaptığı açıklamaya göre, Money 20/20 Europe, 4-6 Haziran 2018’de Amsterdam RAI Gösteri ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak.

2011’de hayata geçen Money 20/20 dört yıldır ABD’de gerçekleştiriliyordu. 2016’da ilk kez Avrupa’da sektör temsilcilerini bir araya getiren etkinliğe Danimarka’nın başkenti Kopenhag ev sahipliği yapmıştı. Organizasyonun bu yılki ev sahibi de Kopenhag olacak ve 26-28 Haziran’da Bella Center’da endüstriyi buluşturacak.

Kopenhag, Money 20/20 Europe’a küçük geldi

Konuya ilişkin bir değerlendirme yapan Money 20/20 Genel Müdürü Tracey Davies, “Etkinliği RAI Amsterdam’a taşıdığımız için mutluyuz. Money 20/20 Europe’un önümüzdeki dönemde büyümesi için gereken alanı RAI’de bulduk. Bella Center ve Wonderful Copenhagen’la işbirliğimizden memnunduk ama binlerce katılımcı, iş ortağı ve fuarda stant açan yüzlerce firmanın sığabileceği bir alan arıyorduk” diyor.

Etkinliğe dair diğer bir açıklama da ING CEO’su Ralph Hamers’den geldi.  Ralph Hamers, Money 20/20 Europe’un  Amsterdam’a gelmesinden dolayı memnun olduklarını söylüyor. Etkinliğin inovasyon ve fintech’in önemli buluşma noktalarından biri olduğunu kaydeden Hamers, Amsterdam’ın yenilikçi ve start-up dostu bir şehir olması nedeniyle iyi bir uyum sağlanacağını ifade ediyor. “Konferansın Amsterdam’da düzenlenmesinin  Amsterdam’ın uluslararası fintech merkezi olarak görülmesine olumlu etkisi olacağını düşünüyorum” diyen Hamers, Money 20/20 Europe’u desteklemeye devam edeceklerini sözlerine ekliyor.

Money 20/20 Amsterdam’a destek veren kurum ve kuruluşlar arasında UL, Rabobank, Five Degrees ve Holland Fintech de yer alıyor. Öte yandan, Money 20/20’in ABD ayağı 22-25 Ekim’de Las Vegas, Asya ayağı ise 13-15 Mart 2018’de Singapur’da gerçekleştirilecek.