SOSYAL AĞLAR

Burcu Şahin | 22.06.2017 - 16:57

Instagram canlı yayınlarında yeni dönem

Instagram, canlı yayınlara beklenen özelliği ekledi. Detaylar haberimizde…

Instagram, yeni özellikleriyle günden güne büyümeye devam ediyor. Her geçen gün platformunu yeni özelliklerle genişleten Instagram, şimdi de canlı yayın özelliğini daha fazla kullanıcının video çekmesini sağlamak için, canlı videoları yeniden oynatma özelliğini yayına aldı.

Sadece iki ay önce 200 milyon aktif kullanıcıya ev sahipliği yapan Instagram Hikayeler, kısa bir süre içerisinde bu rakamı 250 milyon seviyesine taşıdı. Instagram Hikayeler’in, bu yıl sonuna kadar 400 milyon kullanıcıya ulaşması beklenirken, açıklama sonrasında Snapchat hisseleri yüzde 3 düştü.

Instagram canlı yayınları, yayın sona erdikten sonra kayboluyordu. Canlı yayınlar izlenmek istense bile gözden kaçtığında bir daha izleme şansına erişilemiyordu. Yeni aktif olan özellikle birlikte artık canlı yayınlar 24 saat hikayede kalabilecek. Video tekrarını izleyenler, sadece videoyu değil, canlı yayın sırasında gelen beğenmeleri ve yorumları da görebiliyorlar. Sağa dokunarak videoyu 15 saniye ileri, sola dokunarak 15 saniye geri sarmanız mümkün.

Görsel kaynak: Phandroid