CİHAZLAR

Burcu Şahin | 07.06.2017 - 11:35

Siri, HomePod ile eve de giriyor

Apple, WWDC 2017 etkinliğinde ev tipi akıllı hoparlörü HomePod ilk kez tanıtıldı. Apple Music ile entegre çalışmak üzere geliştirilen cihaz Siri‘yi de destekliyor. Detaylar haberimizde...

Apple, Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC17), ses kalitesine ve odadaki konumunu algılayıp sesi otomatik olarak ayarlama özelliğine sahip, evde kullanım için geliştirilmiş çığır açan bir kablosuz hoparlör olan HomePod’u duyurdu. 40 milyondan fazla şarkıya erişmek için Apple Music ile birlikte çalışacak şekilde tasarlanan HomePod, kullanıcıların kişisel müzik tercihleri ve zevkleri hakkında derinlemesine bilgi edinerek, yeni müzikler keşfetmelerine yardımcı oluyor. Derin ve temiz baslar için Apple tarafından tasarlanan geniş bir bas hoparlörüne sahip olan HomePod’da, inanılmaz yön kontrolü ve saf yüksek frekanslı sesler sağlayan kiriş biçiminde yedi adet tiz hoparlörü ile birlikte orijinal kayıtların zenginliğini sanatçılarının amaçladığı gibi koruyan güçlü yerleşik teknolojiler bulunuyor. Aralık ayından itibaren piyasaya sürülecek olan HomePod, ilk olarak Avustralya, Birleşik Krallık ve ABD’de bulunabilecek.

HomePod, yüksek sesle müzik çalarken, kullanıcıların sesle kontrol edip etkileşime geçebilmeleri için altı adet mikrofona sahip. “Hey Siri, bu şarkıyı beğendim” dediğinizde HomePod ve Apple Music şarkıyı kaydediyor.  Oynatma listesiyle yüzlerce farklı tür ve ruh hali arasından tercihlerinizi öğrenerek bu müzik zevklerini aygıtlarınızla paylaşıyor. Siri ayrıca müzik arşivinde gelişmiş aramalar da yapıyor. Kullanıcılar “Hey Siri, bu şarkıdaki baterist kim?” gibi sorular sorulabiliyor. HomePod, Apple Music ve Siri, reklamsız olarak doğrudan HomePod’a iletilen müzikleri sunuyor.

HomePod çıkış tarihi ve fiyatı 
Apple’ın HomePod için belirlediği çıkış tarihi Aralık 2017 olarak duyuruldu. HomePod ilk etapta sadece ABD, İngiltere ve Avustralya’da satışa sunulacak. HomePod’un satış fiyatı ise 349 dolar olarak belirlenmiş durumda.