Skip to main content

Dünya GSM Birliği (GSMA) 2017-2018 dönemi yeni Yönetim Kurulu’nda Serpil Timuray da yer aldı

Mobil iletişim sektörünün çatı organizasyonu Dünya GSM Birliği (GSMA) 2017-2018 dönemi yeni yönetim kurulunu açıkladı. Dünya çapında 800’den fazla telekom operatörünün temsil edildiği GSMA’in en büyük ikinci üyesi Vodafone Grubu’nu temsilen, Serpil Timuray yönetim kuruluna girdi.

28 Ekim 2016 – Dünya çapında 800’den fazla telekom operatörünün oluşturduğu Dünya GSM Birliği (GSMA) 2017-2018 dönemi yeni Yönetim Kurulu’nda Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı Serpil Timuray da yer aldı. Timuray, böylece mobil iletişim sektörünün çatı organizasyonu GSMA’in en büyük ikinci üyesi olan Vodafone Grubu’nu temsilen yönetim kuruluna girdi.

Serpil Timuray kimdir?

15 Ekim 2016’dan bu yana Vodafone Grubu Ticari Operasyonlar ve Strateji Dünya Başkanı olan Serpil Timuray bu görevi öncesinde son 3 yıl Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge CEO’luğu görevini yürütmüştür.

Timuray aynı zamanda, Danone Grubu’nun global Yönetim Kurulu’nda bağımsız üye olarak yer almaktadır. Vodafone Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı ve Vodafone&Qatar Foundation LLC Yönetim Kurulu Başkanı da olan Timuray ayrıca, Afrika’nın lider telekomünikasyon gruplarından Vodacom Grubu ile Vodafone Hindistan, Vodafone Hutchison Avustralya, Safaricom Kenya ve Vodafone Katar şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesidir.