Skip to main content

Mercedes-Benz, 2017 sonu itibarıyla piyasaya sunacağı yeni Concept Pickup modellerini tanıttı

Mercedes-Benz, pickup araçların geleceğini yeniden biçimlendiren yeni Concept Pickup modellerinin dünya tanıtımını Stockholm’de yaptı. Mercedes-Benz’in premium segmentindeki ilk pickup aracı olan Concept Pickup Powerful Adventurer sağlamlık, işlevsellik, dayanıklılık ve arazi kabiliyeti gibi klasik bir pickup aracın tüm niteliklerine sahip özellikleriyle dikkat çekiyor.

Sadece bir yük taşıyıcısı olmaktan çıkıp özel ve ticari kullanımlar için de tercih edilmeye başlanan pickup araçlara dair atılan yeni adım önemli. Bu segmente yönelik trende yeni markaların da ayak uydurduğuna işaret ediyor. Pickup araçların sayısı son yıllarda artarken araçlardaki çift kabin de beş kişiye kadar yer sağladığı için baskın karoser şekli olarak kendini kabul ettirmiş durumda.

Mercedes-Benz, yeni pickup modelleri ile Hafif Ticari Araçlar ürün portföyüne dördüncü bir yapı serisi eklemiş oluyor.

Mercedes-Benz Concept Pickup modellerinin dünya tanıtımı vesilesiyle bir açıklama yapan Daimler AG Yönetim Kurulu Başkanı ve Mercedes-Benz Otomobil Başkanı Dr. Dieter Zetsche “Mercedes-Benz’in yeni pickup modelleriyle portföyümüzdeki son boşluklardan birini dolduruyoruz. Hedefimiz, her müşterimize kendi kullanım amacına tam olarak uyan aracı sunmak. Mercedes-Benz Pickup, büyümekte olan segment içinde standartları yeniden tanımlayacak” dedi.

Mercedes-Benz, yeni modellerin 2017 sonu itibarıyla piyasaya sunulacağını duyurdu.