Skip to main content

Türk Telekom şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ, Türkiye’de üretip geliştirdiği Vitamin’in ABD versiyonu Adaptive Curriculum ile uluslararası ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce Dünya İletişim Ödülleri, CODiE,…

Türk Telekom şirketlerinden Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri AŞ, Türkiye’de üretip geliştirdiği Vitamin’in ABD versiyonu Adaptive Curriculum ile uluslararası ödüllerine bir yenisini daha ekledi. Daha önce Dünya İletişim Ödülleri, CODiE, ComputED, Best Educational Software gibi birçok ödül kazanan Adaptive Curiculum, şimdi de ABD’de EdTech Digest tarafından 2012 yılının “En İyi Web Tabanlı Eğitim Çözümü” olarak gösterildi.

Adaptive Curriculum ayrıca, EdTech Digest 2012 Ödülleri’nin “Trend Belirleyenler” kategorisinde de yer aldı. Adaptive Curriculum, öğrencileri  matematik ve bilim alanında rutin ezberleme yöntemleri yerine, derin kavramsal analizlere yönlendiren içeriği ile web tabanlı eğitim açısından yeni bir model olarak sunuldu.

Öğrenci ve öğretmenlere, gelişmiş görsel içeriğin yanı sıra etkileşimle harmanlanarak kişisel bir öğrenme süreci yaşatan Vitamin’in ABD versiyonu Adaptive Curriculum, ABD’nin eğitim alanında lider yayınlarından EdTech Digest tarafından düzenlenen “Cool Tool” 2012 ödüllerine damgasını vurdu.

Adaptive Curriculum, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında (STEM-Science, Technology, Engineering, Mathematics) K-12 eğitim fırsatlarının gelişimini amaçlayan ve öğrencilerin geleceklerinde fark yaratmak isteyen kurumlara, bu alandaki en iyi örnekleri sunan ABD’nin online yayını EdTech Digest’in 2012 ödüllerinde “En İyi Eğitim Çözümü” seçildi.