Skip to main content

 F@TİH projesinin pilot ihalesinde edindiği tecrübeleri özel okullara aktarmayı amaçlayan ve Türkiye’nin ilk yerli tableti e-tab’i öğrencilerle buluşturan General Mobile, Özel Okul Yöneticilerini bir araya geldi. General Mobile, tabletlerin eğitimde…

 F@TİH projesinin pilot ihalesinde edindiği tecrübeleri özel okullara aktarmayı amaçlayan ve Türkiye’nin ilk yerli tableti e-tab’i öğrencilerle buluşturan General Mobile, Özel Okul Yöneticilerini bir araya geldi.

General Mobile, tabletlerin eğitimde verimli kullanımını sağlamak ve uçtan uca anahtar teslim çözümler sunmak adına, tek çatı altında bütünleşik bir eğitim çözüm paketini özel okulların öğretmen ve bilgi işlem yöneticilerine tanıttı.

General Mobile’ın geliştirdiği eğitim çözümleri paketinde; Mobil Cihaz Yönetimi (MDM), Mobil Cihaz Güvenlik Yönetimi (MDS), İçerik Yönetim Sistemi (CMS), e.Öğrenme Yönetim Sistemi (e-LMS), Ders içerikleri Mobil Katalog Sistemi ve (Mobile Catalogue) Dijital Hak Yönetim Sistemi (DRM) bileşenleri bulunuyor.

Toplantılar için özel olarak oluşturulan sınıf ortamında katılımcılara akıllı tahta ile tablet etkileşimi ve içerik kullanımı uygulamalı ders şeklinde aktarıldı. Akıllı tahta – tablet etkileşimi için gerçekleştirilen çözümde akıllı tahta üzerinden tabletin kontrol edilmesi, gerekirse kilitlenmesi, öğretmenin işlediği konunun / dersin tablete yansıtılması, okul yönetim sistemi üzerinden tüm sistemin yönetilmesi ve takip edilmesi gibi başlıklar yer aldı. 

Konuyla ilgili bilgi veren General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, tablet bilgisayarların laptop ve masaüstü bilgisayarların yerini almaya başladığını vurgulayarak, eğitimde tablet kullanımının sağladığı avantajları aktardı. Yaman, “Türkiye, FATİH projesiyle beraber dünya çapında ilgi odağı haline geldi. Biz, bu projede sadece tablet ve cihaz tarafında gözüküyor olmakla beraber yalın bakış açımızla birlikte, teknolojiyi gerekli içerikle birleştirip sonuca ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.