Skip to main content

SAP Innovation Day’de büyümenin lokomotifi olarak bulut teknolojileri, yapay zekâ ve veri yönetiminin önemine dikkat çekildi.

Küresel kurumsal uygulama yazılımları şirketi SAP, İstanbul’da düzenlediği SAP Innovation Day adlı özel etkinlikte iş dünyasının öncü kurumlarını ve farklı sektörlerden yöneticileri bir araya getirdi. Büyümeyi hedefleyen şirketleri, bulut ve yapay zekânın gücünden yararlanmaya davet eden SAP Innovation Day kapsamında, farklı sektörlerden CEO’ların yer aldığı “İnovasyonla fark yaratan yatırımlar” ve “Bulutta dönüşüme liderlik edenler” panellerinin ardından, gün boyunca 12 farklı oturum düzenlendi. Tüm gün süren ve binden fazla kişinin katıldığı etkinlikte, büyümenin lokomotifi olarak bulut teknolojileri, yapay zekâ ve veri yönetiminin önemine dikkat çekildi.

Etkinliğin açılışını yapan SAP Türkiye Genel Müdürü Uğur Candan, “Bugün ileri teknolojiler ile değişim, dönüşüm ve dijitalleşmeyi konuşacağız. Sizlerin dijital dönüşüm süreçlerinizdeki başarı hikâyelerini sizlerden dinleyeceğiz. İnovasyon döngüleri gitgide kısalırken akıllı teknolojileri en iyi kullanan şirketler, geleceğe damga vuracak” dedi.

Türkiye’deki en büyük şirketleri yüzde 90’ının SAP kullandığını söyleyen Candan, “Türkiye’deki en büyük 500 şirketin ihracat faaliyetlerinin yüzde 85’i SAP sistemlerinden tetikleniyor. SAP ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) kullanan şirketler, kullanmayanlara göre çalışan başına 2,3 kat net ciro artış hızı elde ediyor” diye konuştu.

Farklı sektörlerden CEO’ların inovasyon gündemlerini paylaştığı panellerle zenginleşen etkinlikte, şirketlerin dijital dönüşüm süreçlerindeki deneyimleri ve başarı hikâyeleri aktarıldı. Ayrıca, şirketlerin geleceğe yönelik hedefleri ve bu hedeflere nasıl ulaşmayı planladıkları konuşuldu.

Müşteri deneyimi, dijital tedarik zinciri, finans, perakende, insan kaynakları ve harcama yönetimi odaklı deneyim alanları kurulan SAP Innovation Day etkinliğinin kapanışı, Komedyen Gökhan Ünver’in performansıyla yapıldı.