Skip to main content

BitHero’da CEO’luk görevine gelecek isim belli oldu.

Vodafone Türkiye’de pazarlama, strateji ve satış kanalları yönetiminde çeşitli üst düzey görevlerde bulunan Fatih Otluoğlu, kripto para dünyasının yeni bir oyuncusu olan BitHero’nun CEO’luk koltuğuna oturdu. Uzun yıllar telekomünikasyon sektöründe deneyim kazanan Otluoğlu, şimdi BitHero’nun büyüme ve gelişme stratejilerine liderlik edecek.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği lisans ve İşletme yüksek lisansı eğitimlerini tamamlayan Otluoğlu, kariyerine yönetim danışmanlığı alanında başladı ve hem yurtiçi hem de yurtdışında stratejik yönetim ile yeniden yapılandırma projelerine liderlik etti. Daha sonra Türkiye’nin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinde çeşitli yönetim pozisyonlarında bulundu ve 2012’de Vodafone Türkiye’ye katıldı. Burada farklı görevlerde bulunan Otluoğlu, 10 yıl boyunca büyüme ve pazarlama projelerini yönetti.

Nisan 2024’te BitHero’nun CEO’su olarak atanan Fatih Otluoğlu, şirketin kripto para alım satım deneyimini kolaylaştırdığını vurguladı. Otluoğlu, kullanıcıların bu teknolojiye rahatça erişmesini ve işlem yapabilmesini istediklerini belirtirken, kripto paralarla yeni tanışan veya ilk kez işlem yapan kullanıcılara rehberlik ettiklerini ifade etti. Şirketin sunduğu deneyimle ilgili olarak Otluoğlu, üyelik süreçlerinden al-sat işlemlerine kadar her aşamayı daha kolay hale getirdiklerini ve kullanıcıların beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için güçlü finansal yapı ve güvenilir teknolojik altyapıyla donatılmış olduklarını söyledi.

Türk lirası ile kolayca kripto para alınıp satılabilen yeni bir kripto para borsası olan BitHero, sektörün deneyimli isimleri tarafından kuruldu. Kripto dünyasıyla yeni tanışan kullanıcılara rehberlik etmek ve her an yanlarında olmak, deneyimli kullanıcılara ise güvenilir bir platformda hız kazandırmak için yola çıkan BitHero; BtcTurk’ten teknoloji, müşteri hizmetleri ve altyapı desteği alıyor.