Skip to main content

Samsung’un sanal gerçeklik başlığının (VR Headset) Eylül ayında tanıtılması bekleniyor

Samsung’un, çok konuşulan sanal gerçeklik başlığını Eylül ayı başında gerçekleşecek ürün etkinliğinde tanıtması bekleniyor. The Verge’te yer alan habere göre; şirketin düzenleyeceği etkinlik, Galaxy Note 4’ü de duyuracağı etkinlik olacak.

“Project Moonlight” adındaki başlık, Google’ın Cardboard ürününe benziyor. Cardboard’ı “bir akıllı telefon ekranını etkin bir biçimde üç boyutlu dünyaya çevirebilen lenslere sahip bir kutu” olarak tanımlayabiliriz.

Yeni modellerinde Note 3 ekranını kullanan Oculus’un da bu projeye katılabileceği söyleniyordu. Şunu da belirtelim. Modern akıllı telefonlar büyük, ultra yüksek çözünürlüklü ekrana ve sanal gerçeklik sistemin gerektirdiğini karşılaması için yeterli sensöre sahip.

Ancak Oculus’un fotoğrafta yer alan gözlük üzerinde çalışıp çalışmadığı veya üretilen modelin bu fotoğraftan farklı görünüp görünmeyeceği bilinmiyor.

Lenslere sahip olmasının yanında Project Moonlight’ın arama yapmaya odaklanması ve telefona mikro USB bağlantısının olması bekleniyor.

Samsung’un beklenen sanal gerçeklik başlığı hakkında daha çok bilgiye 3 Eylül’de hem New York’ta hem Berlin’de gerçekleşecek tüketici elektronik fuarı IFA’da ulaşabiliriz.

Kaynak: The Verge

Fotoğraf: The Verge