TEKNOLOJİ

DigitalAge | 14.08.2014 - 10:59

Microsoft Türkiye ve Anadolu Üniversitesi gençlerin geleceği için el ele verdi

Anadolu Üniversitesi öğrencileri, uygulama geliştirme becerilerini geliştirebilecek

Anadolu Üniversitesi, Microsoft Türkiye ile yaptığı işbirliğiyle yazılımla ilgilenen öğrencilere yönelik özel olarak kurgulanmış projenin duyurusunu gerçekleştirdi.

Proje, Anadolu Üniversitesi öğrencilerinin uygulama geliştirme becerilerinin geliştirilmesi amacıyla Açık Akademi eğitimlerinden yararlanmaları ve Dreamspark üyeliği ile tüm uygulama geliştirme araçlarına ücretsiz olarak ulaşmasına imkân sağlıyor.

Öğrenciler Microsoft Türkiye’nin sosyal sorumluluk projesi olan Açık Akademi internet sitesi aracılığıyla yazılım geliştirme konusunda eğitim alma imkânı bulacaklar.
Açık Akademi eğitimlerine katılmak için öğrencilerin yapmaları gereken tek şey, Anadolu Üniversitesi’nin kendilerine sağladığı “anadolu.edu.tr” uzantılı mail adresleriyle Açık Akademi internet sitesine kayıt olmak.

Öğrenciler, eğitimlerinde kullanmak üzere Microsoft’un DreamSpark internet sitesi üzerinden Visual Studio 2013, SQL Server 2014, Windows Server ve birçok yazılım-uygulama geliştirme programını ücretsiz olarak temin edebilecekler.
Dreamspark üzerinde öğrencilere özel sunulan fırsatlardan yararlanmak için öğrencilerin anadolu.edu.tr uzantılı mail adresleriyle sisteme kayıt yaptırmaları yeterli olacak.

Fotoğraf: new.ecareer.lk