Skip to main content

Güney Kore’de satışa çıkan Galaxy Buds, Samsung’un Pokémon temalı ilk ürünü değil.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Buds adlı kablosuz kulaklıkların Pokémon temalı versiyonunu piyasaya sürdü. Galaxy Buds’ın bir Poké Ball içerisinde yerleştirildiği bu ürün 134 bin won, yaklaşık 105 dolar fiyata sahip. Şimdilik sadece Güney Kore’de satışa sunulan ürünün diğer pazarlarda satışa sunulmayacağı tahmin ediliyor. Samsung, Pokémon temalı Galaxy Buds’lar ile birlikte Pokémon çıkartmalarını hediye ediyor.

Samsung’un satışa sunduğu Pokémon temalı Galaxy Buds’lar direkt olarak Poké Ball’dan şarj olmayacaklar. Samsung, halihazırda şarj için kullanılan Galaxy Buds şarj kutusunu Poke Ball’un içerisinde yerleştirmeyi tercih etmiş gibi görünüyor. Yakın zamanda Pokémon temalı bir kablosuz kulaklık modelini satışa sunan Razer, kulaklıkların direkt olarak Poké Ball üzerinden şarj olmalarını sağlamıştı.

Samsung, yakın zamanda Güney Kore’de Pokémon temalı Galaxy Z Flip 3 model akıllı telefonun satışına başlamıştı. Hepsi Pokémon temalı ürünlerden oluşan set, bir kutu, bir kese, Pikachu çıkartmalı renksiz bir plastik kılıf, ek çıkartmalar, Poké Ball temalı ve pop socket olarak adlandırılan bir stand ve bir Pikachu anahtarlıktan oluşuyordu. Bir milyon 284 bin won, yani yaklaşık bin 24 dolara satışa sunulan akıllı telefonlar dakikalar içerisinde tükenmişti.

Kaynak: A wild Pokémon-themed Galaxy Buds case has appeared – The Verge