GERÇEK ZAMAN

Digital Age | 20.05.2022 - 13:48

AHBAP, Help Steps’te Nisan ayında en çok adım bağışlanan STK oldu

Adımları iyiliğe dönüştüren sağlık uygulaması Help Steps, Nisan ayında en çok adım gönderilen STK’ları açıkladı.

Adımları iyiliğe dönüştüren Help Steps, Nisan ayında 6 milyar 673 milyon adım atıldığını ve bu adımların en çok hangi sivil toplum kuruluşlarına (STK) bağışlandığını açıkladı. AHBAP, 508.855.652 adımla en çok adım bağışlanan STK olurken; AHBAP’ı 383.187.244 adım ile SMA-DER ve 292.422.931 adımla TED izledi.

1 milyar adım hedefi 17 kez geçildi

Help Steps Kurucusu ve CEO’su Gözde Venedik

Help Steps Kurucusu ve CEO’su Gözde Venedik

İki yıl içerisinde Help Steps’te 17 kez bir milyar hedefini tamamlayan, 18. bir milyar hedefinin ise yaklaşık %14’ünde olan AHBAP destekçileri kendi rekorlarını da kırdılar. Help Steps Kurucusu ve CEO’su Gözde Venedik, toplumu sağlıklı yaşama teşvik ederken ihtiyaç sahiplerine de ulaşmayı istediklerini belirterek şöyle konuştu: “Help Steps kurulduğunda AHBAP sisteme eklenen ilk 2 STK’dan biriydi. Bugün 33 STK’ya ulaşmanın gururunu yaşıyoruz. 194 ülkede kullanılan Help Steps ile şimdiye kadar STK’lar, kulüpler ve bireysel ihtiyaç sahiplerine yaklaşık 200 milyar adım bağışlandı. Hem beden hem de ruh sağlığına iyi gelen bir projenin parçası olmak isteyenleri bu uygulamayı kullanmaya davet ediyoruz.”

Nasıl bağış yapılıyor?

Gün içerisinde koşan, yürüyen, bisiklete binen Help Steps kullanıcılarının adımları Help Steps’te birikiyor. Saat 24:00’ten önce uygulamaya giren kullanıcılar, ‘Adımlarımı HS’ye çevir’ butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyorlar. Adımlarını HS puanına çeviren kullanıcılar, bu puanları ister biriktiriyor, isterse sivil toplum kuruluşlarına, spor kulüplerine ya da bireysel yararlanıcılara bağışlayabiliyorlar.

Help Steps’te Kızılay, TEMA Vakfı, UNICEF, TEGV, Türk Eğitim Vakfı, TED, UCİM, SMA-DER, HAÇİKO’nun da aralarında bulunduğu 33 STK, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Darüşşafaka SK olmak üzere 5 spor kulübü ve bireysel yararlanıcılar bulunuyor.