FİLM

Digital Age | 20.05.2022 - 11:49

Disney Plus’tan Daredevil dizisi

Netflix'in üçüncü sezon sonrası yayından kaldırdığı Daredevil, Disney+'ta tekrar hayat bulacak.

Marvel’ın popüler süper kahramanlarından Daredevil, Netflix’in ardından Disney Plus’ta da dizi olarak yayınlanacak. Bilindiği üzere Daredevil’ın Netflix macerası üç sezon sürmüş; Netflix, dizinin popülaritesine rağmen diziyi yayından kaldırma kararı almıştı. Disney, görme engelli avukat ve süper kahraman Matt Murdock’ı tekrar ekrana taşımaya karar verdi.

Bu yılın Şubat ayında Netflix’in Marvel dizilerinin platformu terk edeceği, fakat başka bir platformda devam edip etmeyeceklerinin bilinmediği haberi paylaşılmıştı. Daredevil, Luke Cage, Jessica Jones, Iron Fist, The Punisher ve The Defenders, Netflix’i terk eden yapımlar arasında. Bu dizilerin Disney Plus ya da yine Disney’in sahibi olduğu Hulu’da devam edebilecekleri konuşuluyordu. Netflix’in 2018 yılında sonlandırdığı Daredevil’ın Disney+’a geleceği doğrulandı.

Marvel’ın sahibi olan Disney, Marvel Sinematik Evreni’ni diziler ile genişletmeye devam ediyor. Wandavision, Loki, Moonknight gibi popüler dizilerin yanı sıra, Disney, bu yıl Ms. Marvel, She-Hulk: Attorney At Law, Secret Invasion, X-Men-97 dizilerini izleyiciler ile buluşturacak.

Daredevil’ın Netflix tarafından yayınlanan dizisinin başrolünde yer alan Charlie Cox, son dönemin en popüler filmlerinden Örümcek-Adam: Eve Dönüş Yok’da Matt Murdock’a yeniden hayat vermiş ve beyazperdede Peter Parker’ın avukatı olarak belirmesiyle fanlarını sevindirmişti.

Kaynak: Disney+ is working on a ‘Daredevil’ series – Engadget