Skip to main content

Samsung, Google Glass ve teknoloji basınını meşgul eden Apple’ın iWatch’ına rakip olacak. Samsung, giyilebilir teknolojiye yatırım yaptığını doğruladı.  Teknoloji devleri arasındaki rekabet artık cep telefonlarının farklı bir tasarımına doğru taşınıyor….

Samsung, Google Glass ve teknoloji basınını meşgul eden Apple’ın iWatch’ına rakip olacak. Samsung, giyilebilir teknolojiye yatırım yaptığını doğruladı. 
Teknoloji devleri arasındaki rekabet artık cep telefonlarının farklı bir tasarımına doğru taşınıyor. Samsung ve Apple, planlarını giyilebilir teknoloji alanına yönlendiriyor. Uzmanlar ise teknoloji devlerinin saatinin cep telefonlarıyla bağlantı kurabileceği ve epostaları görüntüleyebilme ve mini uygulamaların indirilebilmesi gibi benzer özelliklere sahip olacağını düşünüyor. 

Dailymail.co.uk’nin haberine göre; Samsung, yatırımlarını giyilebilir teknoloji alanına yönelttiğini doğruladı. Bunun yanında teknoloji devi sağlık durumunu görüntülenmesi için çalışmalar yaptığını açıkladı. 
Samsung Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı (CSO) Young Sogn, cihazı giyilip giyilmediğinin farkında bile olunmayacağını, yeni ürünün giysi kumaşı, gözlük veya saatin ihtimaller arasında bulunduğunu açıkladı. Üzerinde çalışılan ürün hakkında sağlık durumu bilgisi elde edilmesi, buluta bağlanabilmesi, kullanıcıyı tanımlayabilmesi ve ayrıca ödemede  kredi kartı yerine geçebileceği gibi bazı özelliklerine değindi.
Güney Koreli teknoloji devi ayrıca, saati dahil eden giyilebilir teknoloji alanında çeşitli ürünler üzerinde çalışıyor. San Francisco’da bir konferansta açıklama yapan Sogn, ayrıca önümüzdeki üç veya dört yıl içinde giyilebilir teknoloji ürünlerini kullananların sayısı artacağı bilgisini paylaşıp; 2020 yılında ise bu teknolojinin geniş alanda kullanılacağı tahmininde bulundu. 
  
Samsung’un Mobilden Sorumlu Başkan Yardımcısı Lee Young Hee ise uzun zamandır saat ürünü üzerinde çalıştıklarını belirtmişti. 
Bu yılın başlarında ise Reuters, Samsung’un yeni cihazının akıllı telefonun yapabildiği birçok işlevi yapabileceğini aktarmıştı. 
*Samsung’un akıllı saati için 2009 yılında geliştirilen konsept, tasarımcı Joseph Loetiko’ya ait.