Skip to main content

Brezilya’da Red Balloon adındaki 8- 13 yaşları arasındaki öğrencilerin gittiği İngilizce dili okulu yeni bir proje geliştirdi. Projeye göre; öğrenciler Twitter üzerinde takip ettikleri ünlülerin tweet’lerini düzeltiyor. Böylelikle bu yeni…

Brezilya’da Red Balloon adındaki 8- 13 yaşları arasındaki öğrencilerin gittiği İngilizce dili okulu yeni bir proje geliştirdi. Projeye göre; öğrenciler Twitter üzerinde takip ettikleri ünlülerin tweet’lerini düzeltiyor. Böylelikle bu yeni projeyle birlikte Brezilyalı öğrencilerin, ünlülerden daha iyi İngilizce konuşabildiği kanıtlanmış olacak.
Proke kapsamında öğrenciler, Twitter’da takip ettiği ünlülere ‘Red Balloon’ hesabından tweet atarak yapılan dil hatalarını söylüyor. 

Twitter’da İngilizce’yi hatalı kullanan ünlüler arasında ise Slyvester Stallone, Rihanna, Daniel Radcliffe, Kim Kardashian, Paris Hilton, Justin Bieber ve Charlie Sheen yer alıyor.
 
Red Ballon projesini tanıttığı videoyu YouTube üzerinde paylaştı. Videoda Brezilya’daki Cambridge Üniversitesi’nin sınav koordinatörü Andrea Baena, sosyal medya kullanımını oldukça hızlı olduğu ve kullanıcıların kullandıkları dili önemsemediklerini vurguluyor. 
Ünlülerin tweet’lerinin ise genç yaştaki öğrencileri oldukça etkilediğini belirten Baena, ünlülerin Twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımlara dayanarak öğrencilerin onların yanlış kullandıkları dilin doğru olabileceğini düşündüklerini paylaşıyor.