Skip to main content

Teknoloji devi Samsung, kullanıcılarının kendilerini İngilizce olarak daha iyi ifade edebilmeleri için bu iş birliğine gittiğini açıkladı.

Grammarly, en popüler İngilizce yazım araçlarından biri. Kullanıcılarının yazılarındaki dilbilgisi hatalarını düzelten ve daha akıcı bir dil için kelimeler öneren uygulama, Samsung Galaxy akıllı telefonlarda One UI 4.0 arayüzün bir parçası olarak gelecek.

Samsung’dan bu hamle ile ilgili olarak gelen açıklama ise şirketin kullanıcılarının hayatlarına anlamlı katkılar yapmak için çabaladığı ve Grammarly’nin kullanıcıların kendilerini İngilizce olarak daha açık ve özgüvenli şekilde ifade etmelerine yardımcı olacağının düşünüldüğü yönünde.

Grammarly’nin kullanıcıların yazdığı yazıları kontrol etmesinden dolayı bazı kullanıcıların bu gelişmeye sıcak bakmayacakları aşikâr. Fakat Samsung, Grammarly’den alıntılayarak yaptığı açıklamada Grammarly’nin “kullanıcıyı önceleyen güvenlik ve mahremiyet uygulamalarından” bahsetti. How-To Geek, telefonlarda Grammarly’i devre dışı bırakmanın bir yolunun olabileceğine, fakat bu yönde bir açıklama gelmediğine dikkat çekti.

Samsung kullanıcıları ayrıca Grammarly’i 3 ay bedava deneme fırsatı da bulacaklar.

Grammarly’nin yüklü olarak geleceği ilk telefon Samsung Galaxy S21 olarak açıklandı.

Kaynak: Samsung Galaxy Phones Are Getting Grammarly Installed by Default – How-To Geek