Skip to main content

Spotify, bugün açıkladığı son kazanç bülteniyle dünyanın en çok kullanıcıya sahip müzik akışı uygulaması olduğunu bir kez daha tescilledi.

Spotify, bugün açıkladığı son kazanç bülteninde 381 milyon kayıtlı kullanıcıya ve 172 milyon Spotify Premium üyesine sahip olduğunu açıkladı. Bir önceki çeyrekte açıklanan raporda kayıtlı kullanıcı sayısı 365 milyon, Spotify Premium üye sayısı ise 165 milyon idi. Hem kayıtlı kullanıcı hem de ödeme yapan kullanıcı sayısı geçtiğimiz yıla göre %19 artış gösterdi. Bu sayılar Spotify tarafından öngörülüyordu.

Bu sayılar, Spotify’in dünyanın en çok kullanıcıya sahip müzik akışı uygulaması olarak yoluna devam ettiğini göstermekte. Her ne kadar rakipleri olan Amazon Music ve Apple Music üye sayılarını açıklamasalar da Music Ally tarafından yapılan araştırma bu uygulamaların üye sayılarını sırasıyla 55 ve 60 milyon olarak belirledi.

Spotify, kayıtlı kullanıcı sayısının bu yıl sonuna kadar 400 milyonu, premium üye sayısının ise 177 milyonu aşması beklentisinde.

Geçtiğimiz yıl aynı dönemde 101 milyon Euro zarar açıklayan şirket, bu yıl 2 milyon Euro kâr elde ettiğini duyurdu.

Podcast reklamları toplam gelirin %10’dan %13’e yükselirken, platformdan erişilebilen podcast sayısı 2,9 milyondan 3,2 milyona ulaştı. Podcast tüketim süresi ise tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Kaynak: Spotify expects to have over 400M users by the end of the year – The Verge