Skip to main content

Samsung Electronics Türkiye, yeni başkan olarak Jeff Jo’nun atandığını duyurdu.

Samsung Electronics Türkiye, yönetim kadrosunda değişikliğe gitti. 25 yıldan uzun süredir şirket bünyesinde çeşitli kilit roller üstlenen Jeff Jo, 11 Aralık 2023 tarihi itibarıyla Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak göreve getirildi.

Görevi Philip Choi’den devralan Jeff Jo, kariyerine 1997 yılında Samsung Electronics’in Güney Kore’deki genel merkezinde Kurumsal İlişkiler departmanında başladı. 2004 yılında mobil dış satışlar bölümünde görev alan Jo, 2009’da Tayland’da, 2014’te ise Avustralya’da mobil iş birimi müdürlüğü yaptı, 2017 yılında ise mobil perakende operasyonu başkanlığı görevine getirildi.

2019 yılında Kanada’da Samsung Electronics Başkanı olarak atanan Jo, 2021’de mobil deneyim perakende grubu başkanı oldu ve Samsung Electronics Türkiye Başkanı olarak yeni görevine atanıncaya kadar bu pozisyonda çalışmalarını sürdürdü.

Samsung Jeff JoTürkiye’nin inovasyona ve teknolojik gelişmelere yüksek adaptasyon gücüyle Samsung için potansiyeli yüksek bir pazar olduğunu vurgulayan Jeff Jo, “Bir teknoloji tutkunu olarak 2024 yılını önemli bir dönüm noktası olarak görüyorum. Samsung olarak inovatif çözümlerimiz, yapay zekâ entegre edilmiş ürünlerimizle sektördeki trendleri belirleyeceğimize inanıyoruz. Yapay zekânın gündelik hayatımıza daha derinden entegre olmasıyla, akıllı cihaz ekosistem deneyimi köklü bir dönüşüm yaşayacak. Yapay zekâ, teknolojinin etkin kullanımının yanı sıra özellikle çevresel sürdürülebilirliğe önemli katkılar sunan bir olgu. Bu açıdan bakıldığında, 2024 yılı yapay zekânın gündelik yaşantımızı dönüştürdüğü bir yıl olacak. Samsung olarak yapay zekâ özellikli ürünlerimiz ve SmartThings ekosistemimizle bu dönüşümün önemli bir parçasıyız. Ben de bu dönüşümü Türkiye’yle birlikte takip edeceğim için çok heyecanlıyım” dedi.

Jo ayrıca Türkiye’nin genç nüfus yapısının altını çizerek, Innovation Campus ve Solve for Tomorrow kurumsal sosyal sorumluluk programları ile, Türk gençlerinin geleceği şekillendiren teknolojiler ve sürdürülebilir kalkınma konusunda yetkinliklerini geliştirerek toplumsal fayda sağlamaya devam edeceklerini söyledi.