Skip to main content

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Bilişim Vakfı’nın (TBV) birlikte organize ettiği 7’inci eTR Ödülleri Yarışması’nda “Akıllı Kent Otomasyon Sistemi” (AKOS) projesi ile ‘eBelediyecilik Özel Başarı Ödülü’ başta…

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ile Türkiye Bilişim Vakfı’nın (TBV) birlikte organize ettiği 7’inci eTR Ödülleri Yarışması’nda “Akıllı Kent Otomasyon Sistemi” (AKOS) projesi ile ‘eBelediyecilik Özel Başarı Ödülü’ başta olmak üzere altı ödül kazanan SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri A.Ş. 26 Nisan Perşembe günü İstanbul Sait Halim Paşa Yalısında gerçekleşen “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” etkinliğinde modern kent bilgi sistemi çözümlerini tanıttı.

SAMPAŞ İcra Kurulu Başkanı Şekip KARAKAYA’nın da katılımı ile gerçekleşen “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” etkinliğinde, kentlerin ve kentlilerin gün geçtikçe artan ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış modern kent bilgi sistemleri platformu uygulamalı olarak tanıtılırken, platformun kullanımının vatandaşlarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi açısından taşıdığı önemin altı çizildi.

Yerel yönetimlerin tüm bilgi teknolojileri uygulamalarını konsolide eden ve e.devlet sistemleri ile uyumlu yazılımları içeren “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik”  platformu, SAMPAŞ iş kolu yöneticilerinin yaptığı detaylı sunumlar ve “Akıllı Tünel” konseptli uygulama alanı içerisinde gerçekleştirilen sunumlar ile katılımcı belediyelerin beğenisini topladı.

Gerçek-zamanlı bilgiye dayalı karar almayı mümkün kılan çözümlerin, belediyelerin tahakkukların arttırılmasına yönelik uygulamaların ve vatandaş-odaklı modüllerin faydalarının ayrıntılı olarak anlatıldığı SAMPAŞ “Akıllı Kutu – Akıllı Belediyecilik” etkinliğinde,  bilginin doğru kullanımı ile kentlerimizin kendi kendilerine yeter hale gelmelerinin Türkiye’nin kalkınması açısından önemi de vurgulanmış oldu. 
 
SAMPAŞ Bilişim ve İletişim Sistemleri’nin çözüm ortağı ORACLE ile düzenlediği etkinliğe katılan SAMPAŞ İcra Kurulu Başkanı Şekip Karakaya: “Türkiye’nin bilgi toplumu olma sürecinde sorunlarını bilen ve sorunlarına kalıcı çözümler üreten kentler ilerleyecek, böylece önce kendilerini sonra da ülkemizi kalkındıracaklar. Bu çerçevede kentlerimiz için bilginin kullanılabilir hale getirilmesi sağlanmalı ve buna uygun projeler geliştirilmelidir. Bugün SAMPAŞ gelişen teknolojinin hep bir adım ilerisinde olmayı, ülkemizin kalkınması için her gün bilgi teknolojileri çözümleri üretmeyi ve geliştirmeyi en önemli ilkesi haline getirmiş bir kurumdur. “ şeklinde konuştu.