Skip to main content

Toshiba’nın Türkiye bilişim sektöründe yer aldığı 20 yılını kutlamak için T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson ve TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter’in…

Toshiba’nın Türkiye bilişim sektöründe yer aldığı 20 yılını kutlamak için T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson ve TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter’in katıldığı bir organizasyonla değerlendirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter, “Toshiba teknolojisi ile sürekli takip edilen bir marka. Son teknoloji ürünlerini en hızlı biçimde Türkiye ile buluşturmak amacıyla önemli çalışmalar yapıyoruz. Üstün teknolojik özellikleriyle hem dünyada hem de ülkemizde adından çok söz ettiren yeni ürünlerimizin gücüyle 2012 yılını da büyümeyle kapatacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantıda konuşan Toshiba Avrupa Başkanı Alan Thompson, Türkiye ile Japonya arasındaki özel bağın geçmişe dayandığını belirterek, “Japonya’da doğan bir marka olan Toshiba için Türkiye ve Türk halkı her zaman ilk sırada oldu”. Türkiye markamız için sadece bir pazar değil aynı zamanda tarihten gelen bir dostluğun da coğrafyası. Türkiye’de markamızı büyütürken aynı zamanda teknolojinin insanların ve toplumların hayatına kattığı değeri de yükseltmeye gayret ettik. Bugün Türkiye’de tüketicilerin bildiği, güvendiği ve tercih ettiği bir marka olmanın ve Türkiye’nin gelişime katkı sağlıyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyada devrim niteliği taşıyan üstün teknoloji ürünlerimizle Türkiye’ye desteğimizi daha da artırarak hem tüketicileri mutlu etmeye devam edecek hem de büyümemizi istikrarlı biçimde sürdüreceğiz” dedi.

Ardından T.C. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış yaptığı açıklamada, Türkiye’nin gelişimi için teknolojinin önemine dikkat çekerek FATİH projesi gibi dev projelerle Türkiye’nin geleceğine yatırımların aralıksız süreceğini belirtti. Toshiba gibi teknoloji liderlerinin Türkiye’deki faaliyetlerine özel önem verdiklerini söyleyen Bağış, Toshiba’nın Türkiye’ye katkılarını artırarak  sürdürmesini temenni ettiğini söyledi.  

Etkinlikte gözlük kullanmayı gerektirmeyen 3 boyutlu ve Quad Full HD teknolojisi Toshiba 55ZL2 Quad Full HD Televizyon ve 7.7mm kalınlığı ile AT200 Tablet bilgisayar da tanıtıldı.