Skip to main content

Rivian ilk modeli ile bu önemli unvanı almaya hak kazandı.

GMC Hummer EV, Hyundai Santa Cruz, hibrit Ford Maverick’i geride bırakan Rivian R1T, MotorTrend’in yılın pikabı seçtiği ilk elektrikli araç oldu. Bu ödül, aynı zamanda Rivian’ı ilk modeli ile en üst düzey unvana erişen ilk şirket haline getirdi.

Güvenlik, verimlilik, değer, tasarımda ilerleme, mühendisliğin mükemmelliği ve amaçlanan işlev performansı başlıkları altında yapılan elemede rakiplerini geride bırakan Rivian’ın bu başarısı MotorTrend yazı işleri müdürü Ed Loh tarafından tarihi olarak nitelendirildi.

Loh, 505 kilometre menzile sahip olan aracın hızına, arazide yol tutuşuna ve mühendislikte ne kadar ileride olduğuna dikkat çekti. Dört tekerinde birer adet motor bulunan Rivian, alanı verimli kullanması ile de dikkat çekiyor. Örneğin, araç, direkt olarak gövdesinde yer alan bir kamp mutfağı ile tanıtılıyor. Aracın gövdesinden çıkarılan mutfak, lavabo, ocak, mutfak malzemelerinin konulması için bir bölme, yaklaşık 10 litrelik bir su deposu ve bir de mutfak tezgahı içeriyor.

R1T modelini Eylül ayından bu yana kullanıcılarına ulaştıran Rivian, önümüzdeki yıl R1S adlı SUV modelini de satışa sunmayı planlıyor.

Kaynak: Rivian R1T is first electric pickup to win MotorTrend’s ‘Truck of the Year’ award – Mashable