Skip to main content

Hindistan parlamentosu kripto para takasını düzenlemek üzere adımlar atmaya hazırlanırken Başbakan Modi’nin hesabının çalınarak Bitcoin mesajı paylaşılması dikkat çekti.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi’nin Twitter hesabı dün kısa bir süreliğine ele geçirildi. Hesaptan Hindistan’ın Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul ettiği, 500 Bitcoin satın aldığı ve tüm vatandaşlarına dağıtacağı yönünde bir tweet atılmasının ardından harekete geçen yetkililer hesabı kısa süre içerisinde geri alıp atılan bu tweeti sildiler.

Oldukça sık paylaşım yapan Modi’nin ana hesabı olduğu bilinen ve @narendramodi kullanıcı adına sahip olan bu hesabın 70 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. BBC News, bu hesabın diğer dünya liderlerinin hesapları arasında en çok takipçiye sahip olan hesap olduğunun altını çiziyor.

Hindistan parlamentosu kripto paraları düzenlemeye yönelik adımlar atmaya hazırlanırken, Modi, kripto paraların Hint gençlerini şımartabileceğini söylemişti.

Modi’nin Twitter hesabı geçtiğimiz yıl da ele geçirilmiş, atılan bir tweet ile insanlar sahte bir Covid yardım fonuna bağış yapmaya çağırılmıştı.

Kaynak: Indian PM Modi’s Twitter hacked with bitcoin tweet – BBC News