Skip to main content

Ünlü yönetmen Ridley Scott, Blade Runner ve Alien dizileri hakkında açıklama yaptı.

Blade Runner dizisi için çalışmalara başladığını açıklayan ünlü yönetmen Ridley Scott, bir başka ünlü seri olan Alien’in televizyon dizisine dönüştürülmesi amacıyla pilot bölümünün yazımına başlandığını da duyurdu.

Ridley Scott, Blade Runner dizisinin pilot bölümünün yazımının bitirdiklerini, 10 saatlik bir dizi olarak planladıklarını ve televizyon kanallarına sunmaya başladıklarını açıklarken, dizinin hangi dönemi anlatacağı konusunda bilgi vermedi. Scott’un yönettiği Blade Runner 1982 yılında vizyona girmiş; 2017 yılında ise Denis Villeneuve tarafından yönetilen Blade Runner 2049 isimli devam filmi sinemalarda izleyiciler ile buluşmuştu.

Scott, Blade Runner ile birlikte geçtiğimiz yılın Aralık ayında Disney’in FX’te yayınlanmak üzere Fargo dizisinin yapımcılarından biri olan Noah Hawley ile birlikte hazırlayacağını açıkladığı Alien dizisinin pilot bölümünün yazımının devam ettiğini de açıkladı.

Hawley, Aralık ayında Vanity Fair’e verdiği röportajda bu dizinin Alien serisinin başkahramanı olan Ellen Ripley’in yeni bir hikayesi olmayacağını açıklamış; Alien serisinde hapishanede ya da uzay gemisinde kapalı kalma hikâyelerinin izleyiciler ile buluşturulduğunu fakat bu yeni dizinin bir kısmının dünyada ve daha açık bir ortamda geçecek şekilde düşünüldüğünü eklemişti.

Kaynak: ‘Blade Runner’ live action TV series is coming, Ridley Scott confirms – Mashable