Skip to main content

ReklamStore, sosyal medya ve arama motoru reklamcılığı alanlarında teknolojiler ve çözümler üreten ad tech şirketi MadWords’ü satın aldı.

ReklamStore 2018’e yeni bir satın alma ile merhaba dedi. 2007 senesinde kurulan ReklamStore; sosyal medya ve arama motoru reklamcılığı alanlarında teknolojiler ve çözümler üreten ad tech şirketi MadWords’ü satın aldı.

Madwords, geliştirdiği Advermind platformu ile Facebook, Instagram, Twitter gibi farklı sosyal ağlar yanında Google, Yandex gibi arama motorları üzerinden daha etkili ve verimli reklam kampanyaları oluşturarak, reklam bütçelerini iş hedeflerine göre optimize edebiliyor. Madwords yalnızca teknolojik çözümler değil, benzersiz operasyon deneyimi ile mainstream sosyal ağlar yanında ShapChat, Pinterest gibi daha niş ağları da içine alan geniş bir yelpazede, her ölçekte reklam bütçesi için performans bazlı medya hizmetleri sunuyor.

Şirketin CEO’su Şencan Özen satın alma ile alakalı şunları söyledi; “MadWords kurulduğu günden bu yana hem teknoloji bakımından hem de vizyon olarak doğru hamleler yapan değerli bir firma. Zaten çeşitli alanlarda partnerliklerimiz mevcuttu. Bu satın alma ile beraber artık sosyal medya ve arama motoru reklamcılığında da hizmet verir konuma gelmeyi hedefliyoruz. Ölçülebilir iş hedefleri olan ve ileri seviye diyebileceğimiz dijital reklamverenler için sunduğumuz çözümlerin kapsamını genişletmekten dolayı çok mutluyuz. MadWords’ün kendi ürettiği teknolojilerin de mevcuttaki ürün ve hizmetlerimize sağlayacağı katkı da bizi çok heyecanlandırıyor diyebilirim.”