Skip to main content

Milli, Güvenli Anlık Mesajlaşma ve Haberleşme Çözümü olarak lanse edilen PTT Messenger, iOS ve Android dışında masaüstü sürümleriyle de kullanılabilecek.

Dünkü Bakanlar Kurulu Toplantısı sırasında PttMessenger’ı kullanan Başbakan Binali Yıldırım, uygulamayı kullanarak resmi olarak da duyurmuş oldu.

Android ve iOS desteğinin yanında  Windows ve Mac işletim sistemli cihazlarda çalışabilen PTT Messenger, kullanıcılara platformdan bağımsız bir yapı sunuyor.

Bu adresten de ulaşabileceğiniz Ptt Messenger, ilerleyen günlerde iOS ve Android dışında masaüstü sürümleriyle de kullanılabilecek.

PTT’nin internet sitesi üzerinden PTT Messenger ile ilgili yapılan tanıtım şu şekilde:

“PttMessenger, güvenliği dünyaca ispatlanmış metodoloji ve teknolojiler dikkate alınarak geliştirilmiştir.

Farklı fonksiyonlar için farklı uygulamalar kullanmak yerine PttMessenger, kaynak kullanımı optimize edilmiş şekilde çok fonksiyonlu kullanım kolaylığı sağlamaktadır. PttMessenger, platform bağımsız çalışabilir yapısı ile etkin bir erişilebilirlik sağlamaktadır.

PttMessenger, tamamen millî mühendislik kabiliyetleriyle geliştirilmesi nedeni ile, güncellenmeye elverişli bir tasarıma sahiptir.”

Henüz App Store’da veya Google Play Store’da yer almayan uygulamanın internet sitesinde şu anda sadece APK dosyası kullanıcılar ile paylaşılıyor.