SOSYAL AĞLAR

Digital Age | 28.01.2022 - 11:21

Reddit, NFT profil fotoğraflarını test ediyor

Reddit, NFT profil fotoğraflarını test etmeye başlamadan önce CryptoSnoo projesi ile NFT dünyasına ilk adımını atmıştı.

Twitter, geçtiğimiz günlerde Twitter Blue abonesi iOS kullanıcılarının sahip oldukları NFT’leri profil fotoğrafı olarak kullanabilmelerine imkân sağlayan bir güncelleme yayınlamıştı. Twitter’ın bu hamlesi NFT koleksiyonerleri tarafından NFT’lerin yayılmasına katkı sağladığı ve insanlara sahip oldukları NFT’leri sergileme fırsatı verdiğinden dolayı olumlu karşılanmış; Elon Musk başta olmak üzere bir kesim tarafından da gereksiz veya rahatsız edici bir hamle olarak nitelendirilmişti. Musk, Twitter’ın NFT profil fotoğrafları üzerinde çalışmak yerine mühendislik gücünü başka şekilde değerlendirmesi, örneğin kripto para dolandırıcılarının Twitter’da botlar üzerinden gerçekleştirdikleri dolandırıcılıkları engellemeye yöneltmesi gerektiğini savunuyordu.

Twitter’ın arkasından bir başka NFT atağı Reddit’ten geldi. Reddit de Twitter gibi NFT’lerin profil fotoğrafı olarak kullanımını test ettiğini açıkladı. TechCrunch’a konuşan bir şirket sözcüsü, bu testin şirket içi bir test olduğunu, küçük bir grupla yürütüldüğünü ve tüm kullanıcılar için genişletip genişletilmeyeceğinin henüz kararlaştırılmadığını söyledi.

CryptoSnoos

Öte yandan, bu test Reddit’in NFT’ler ile ilgili ilk hamlesi değil, zira şirket, platformun sembolü olan Snoo adlı karakterin NFT’lerinin satışını da yürüyor. Reddit, CryptoSnoo adı verilen NFT’lerin satışlarının kullanıcılarına Reddit’i destekleme ve Reddit tarihinin bir parçasına sahip olma imkânı sağladığını belirtirken, satın alınan NFT’ler platformda avatar olarak kullanılabiliyorlar.

Kaynak: Reddit Is Getting NFT Profile Pics, Too – How-To-Geek