SOSYAL AĞLAR

Erdem Akın Temel | 21.01.2022 - 15:23

Twitter’ın NFT profil fotoğraflarına izin vermesi Elon Musk’a göre sinir bozucu

Elon Musk, Twitter'ın mühendislik gücünü başka bir yöne kanalize etmesi gerektiği görüşünde.

Twitter’ın Twitter Blue abonesi iOS kullanıcılarının profil fotoğrafı olarak NFT’leri kullanabileceklerini açıklamasına Elon Musk’tan tepki geldi. Musk’a göre normal Twitter profil fotoğraflarının aksine daire şeklinde değil, altıgen şeklinde görünen NFT profil fotoğrafları Twitter’ın gündeminde olmamalıydı.

Elon Musk, paylaştığı bir tweette NFT’lerin profil fotoğrafı olarak kullanabilmelerinin sinir bozucu olduğunu söyledi, “kripto dolandırıcıları her başlıkta spambot partisi düzenlerken Twitter mühendislik kaynaklarını bir saçmalığa harcıyor” dedi.

Öte yandan, Musk’ın kripto paralara karşı olmadığı biliniyor. Geçtiğimiz yılın Mart ayında insanların Bitcoin ile Tesla satın alabileceklerini dahi açıklayan Musk, kripto para madenciliğinin çevresel etkilerinden dolayı bu kararından vazgeçmişti. Tesla, bu ay bazı ürünler için Dogecoin ile ödeme kabul etmeye başladı.

Takipçileri Twitter’da kripto para dolandırıcıları tarafından defalarca hedef alınan Musk’ın haksız olduğu pek söylenemez. Zira Twitter, kripto para konulu dolandırıcılık ve umut tacirliği vakalarının en çok yaşandığı mecralardan biri konumunda.

Kaynak: Elon Musk says Twitter introducing NFT profile pictures is ‘annoying’ – Insider