OYUN

Digital Age | 21.01.2022 - 17:53

Google Play Games, Windows’a geliyor

Google Play Games'in Windows işletim sistemli bilgisayarlarda da çalıştırılabilmesini hedefleyen Google, beta testlerine başladı.

Google Play Games adlı Android oyun uygulaması Windows işletim sistemli bilgisayarlara yüklenebilecek. Şimdilik sadece Hong Kong, Güney Kore ve Tayvan’da beta olarak kullanıma açılan uygulamanın sitesine başka bir ülkeden giriş yapıldığında henüz erişimin olmadığı mesajı alınırken, Google’ın bu çalışmasının yakın zamanda dünyanın dört bir yanından erişime açılacağı düşünülüyor.

Uygulamayı 2022 yılında erişime açmayı planlayan Google, herhangi bir tarih vermese de şimdilik “yakında” demekle yetiniyor.

Uygulamanın henüz beta versiyonunda oluşuna paralel olarak, oyun sayısının da az olduğu göze çarpıyor. Uygulama henüz test aşamasına olduğundan dolayı bu durum normal olarak değerlendirilirken, oynanabilecek bazı oyunlar şunlar: Asphalt 9: Legends, Last Shelter: Survival, Mobile Legends: Bang Bang, Rise of Empires: Ice and Fire ve Summoners War.

Oyuncular bahsi geçen Android oyunlarını klavye ve fare desteği ile daha büyük ekranlarda oynayabilmenin keyfini yaşayacakları için sabırsızlanırken, Google Play Games’in oyunları cihazlar arasında senkronize edeceği ve Google Play Points adı verilen puanların da cihaz farklılığı sorunu olmadan toplanabilecekleri biliniyor.

Mac kullanıcılarının ise henüz Google Play Games’e erişimi yok.

Kaynak: Google Play Games comes to Windows, but only in a handful of countries – Mashable