Skip to main content

2023’te 75. yaşını kutlayan otomotiv devi, hem tarihine hem de 2023’e bakış attığı kısa ama anlamlı bir video paylaştı.

Aralık ayı teknoloji dünyası için geride kalan yıla bir bakış niteliği taşıyor. Markalar yılın Z raporunu alırken, kullanıcılarına da hem globalde yaşananlar hem de kendi hareketleri hakkında raporlar sunuyor.

Teknoloji devlerinin ardından bu akıma uyan Porsche, bu yıl en çok konuştuğumuz başlıklardan biri olan yapay zekâyı temel alan, geride bıraktığımız yıla ve bu yıl kutladığı 75’inci yaşına ithafen “AI to the Z” başlıklı bir video paylaştı. Pek çok otomobilseverin gönülden bağlı olduğu marka, bu paylaşımı ile sevenlerinin yüzünde bir gülümseme bıraktı.

Video, bir chatbot’a verilen komutları ve komutlar sonucu yapay zekâ modelinin sunduklarını içeriyor. Porsche için 2023 yılının nasıl geçtiğini resmeden video, otomobiller hakkında teknik bilgiler sunmayı da ihmal etmezken, markanın 75 yılından bazı önemli anlar, Porsche’nin geleceği, Porsche otomobiller ile çıkılan maceralar ve Porsche topluluğu gibi başlıkları da içeriyor.

Video, markaya gönülden bağlı olan otomobilseverlere, halihazırda markanın ürün gamında olan, motor sporlarında heyecan yaratan, otomotivin geleceğinde önemli rol oynayacağı düşünülen pek çok modeli hatırlatıyor. Cayenne, Panamera, Taycan, 718 gibi güncel, 911 GT3 R Rennsport’tan 963’e motor sporlarının ikonik, Mission X gibi futuristik modellerin arz-ı endam ettiği video, tüm kasalarıyla 911’leri de içeriyor.

Marka, yine son dönemde yayımladığı bir başka video ile konuşulmaya devam ediyor.