Skip to main content

Instagram kullanıcıları yakında hikâyelerinde profil paylaşabilir.

Son zamanlarda uygulamaları üzerinde birçok güncelleme yapan Meta, Instagram ve WhatsApp gibi uygulamalarına yeni özellikler ekleyerek kullanıcı deneyimini daha iyi hale getiriyor.

Uygulamaların yeni özelliklerini sızdırmasıyla tanıdığımız mobil geliştirici Alessandro Paluzzi, X hesabından yaptığı paylaşımda Instagram’ın yakında hikâyelerde profil paylaşmaya olanak tanıyacağını söyledi. Instagram’a gelecek profil paylaşma özelliği ile, kullanıcılar başka bir kullanıcının profilini hikâyelerinde paylaşabilecek.

Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntüsüne göre, profiller birkaç fotoğraf ve biyografi kısmı ile birlikte direkt olarak hikâyede detaylı bir şekilde görülebilecek. Ayrıca hikâyeye eklenecek “Profili Görüntüle” butonuna tıklanarak hikâyedeki kişinin profiline ulaşmak mümkün olacak.

Instagram’a gelecek profil paylaşma özelliğinin takipçilerle etkileşim kurmanın yeni bir yolu olduğunu ve marka işbirlikleri yapan içerik üreticilerinin işine yarayacağını söyleyebiliriz. İçerik üreticileri, hikâyelerinde markaların profillerini tanıtarak etkileşimlerini ve işbirliklerini artırabilir.

Bakalım yeni özellik ne zaman genel kullanıma sunulacak, bekleyip göreceğiz.