Skip to main content

LG Electronics, akıllı ev yapay zekâ temsilcisini CES 2024’te tanıtmaya hazırlanıyor.

LG tarafından geliştirilen ev içi kullanıma yönelik akıllı ev yapay zekâ temsilcisine dair tüm detaylar, 6-12 Ocak tarihleri ​​arasında Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2024’te duyurulacak.

LG’nin açıklamasına göre, akıllı ev yapay zekâ temsilcisi birçok yeteneğe sahip. Örneğin kullanıcılar uzaktayken akıllı ev ürünleriyle bağlantı kurarak klimanın açık bırakılması durumunda kullanıcıları bilgilendirebiliyor ya da evcil hayvanlara göz kulak olabiliyor. Alexa veya Apple HomePod gibi LG’nin robotu da kullanıcılarına hava durumunu bildirebiliyor ya da ilaçlarını zamanında almasını hatırlatabiliyor.

lg akıllı ev yapay zeka temsilcisiAktarılanlara göre akıllı ev yapay zekâ asistanı Qualcomm’un Robotics RB5 platformu tarafından destekleniyor. Bu sayede çevresindeki insanların yüzlerini ve seslerini algılayabiliyor. LG, akıllı yaşam çözümünün kullanıcılarını kapıda karşılayabileceğini, kullanıcıların duygularını analiz edebileceğini ve iyi ruh halini artırmak veya uyumasını sağlamak için müzik çalabileceğini söylüyor.

Akıllı ev yapay zekâ temsilcisinin ön yüzünde ayrıca bir kamera, bir hoparlör ve ona gezinme, konuşma ve dinleme yeteneği kazandıran çeşitli sensörler bulunuyor. Aynı zamanda iç mekân hava kalitesini ve sıcaklığını ölçebilen ve evde herhangi bir olağandışı aktivite tespit ettiğinde uyarı da gönderebilen yapay zekâ asistanının fiyatı henüz net değil.

Kaynak: LG developed a two-legged AI-powered robot that can watch your pets for you – engadget