FİLM

Erdem Akın Temel | 12.04.2022 - 11:21

Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club, film üçlemesi olacak

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonu sinema dünyasına adım atıyor.

Bored Ape Yacht Club, her biri farklı kıyafetlere ve özelliklere sahip maymun görsellerinden oluşan bir NFT koleksiyonu. 10 bin parçadan oluşan bu koleksiyon hem sunduğu renkli dünya hem de işlem hacminden dolayı en sıkı takip edilen NFT koleksiyonlarından biri konumunda. Geçtiğimiz yıl Yuga Labs tarafından yaratılan ve tanesi 250 dolardan satışa sunulan Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin her biri günümüzde 300 bin doların üzerinde fiyatlarla işlem görüyor. Bu koleksiyon şimdi de bir film üçlemesi olma yolunda ilerliyor.

Ünlü bir kripto para borsası olan Coinbase tarafından yapılan açıklamaya göre Bored Ape Yacht Club karakterleri “The Degen Trilogy”, yani Degen Üçlemesi ile izleyicileriyle buluşacak. Degen kelimesi, satın aldığı NFT’ler hakkında derinlemesine araştırma yapmayan kişiler için kullanılıyor. Olumsuz bir anlam içermeyen bu terim, NFT dünyasında sıklıkla kullanılıyor.

Çok yetenekli yönetmen, yazar ve animasyon sanatçıları ile çalıştıklarını belirten Coinbase, bu kişilerin isimlerini paylaşmaktan kaçınsa da izleyicilerin bu kişilerin daha önce yarattıkları eserlere aşina olduklarının altını çiziyor. Üçlemenin ilk filminin her yıl 20-23 Haziran tarihleri arasında düzenlenen bir NFT fuarı olan NFT NYC’de gösterilmesi planlanıyor.

Coinbase, daha önce satışı yapılan Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin de filmde yer alabileceğini belirtiyor. Bu NFT’lerin filmlerde yer almaları için NFT sahiplerinin bu NFT’leri seçmelere katmaları gerekiyor. Coinbase bu seçmeler için NFT sahiplerinden NFT’lerde yer alan karakterlere birer geçmiş oluşturmalarını istiyor. Bir NFT’nin filmde yer alacak şekilde seçilmesi halinde, NFT sahibine 10 bin dolar değerinde lisans ücreti ödenecek. Bu ödeme bitcoin ya da yine Yuga Labs tarafından yaratılan Ape Coin ile yapılacak.

Kaynak: Bored Ape Yacht Club Is Getting Its Own Film Trilogy – CNet