Skip to main content

Nike, Paul George’un kendi imzasını taşıyan ikinci ayakkabısı PG2’yi tanıttı.

Nike ve PlayStation markalarını bir araya getiren ve NBA takımlarından Oklahoma City Thunder oyuncusu Paul George imzasını taşıyan basketbol ayakkabısı PG2 duyuruldu.

PG2’nin dinamik, yıldızlı arka plan teması, ayakkabıdaki bir kod sayesinde PlayStation 4’te kullanılabiliyor. Ayakkabının tasarımında klasik PlayStation renk paleti göze çarpıyor. PS ve Paul George logosu olan kısımlar ise mavi LED aydınlatmalar ile öne çıkıyor. Bu alanlar 150 saatlik kullanım süresine sahip bataryalardan gücünü alıyor. Sınırlı sayıda üretilen PG2 Playstation versiyonu, 10 Şubat’ta piyasaya sürülecek.

Basketbol sevgisinin genç yaşta başladığını belirten George, “Basket oynamak için çıldırırdım. Sabah top sürmek için erkenden kalkar, kırk derece sıcakta sırtımda taşlarla dolu bir çantayla yalınayak sokakta bir o yana bir bu yana koşturur, daha iyi sıçramaya çalışırdım. Bu kulağa deli saçması gibi gelen şeyleri yapma sebebim, yalnızca parkta ve sokaklarda değil, en üst seviyede basketbol oynama hayalimdi” diyor.

Hardman, yeni tasarımı şöyle açıklıyor: “Ön ayaktaki Zoom Air ünitesinin boyunu 10 milimetre artırdık. Ayrıca Zoom Air ile ayak arasında ince bir köpük katman olan PG1’in aksine, PG2’de ayak, Zoom Air ile doğrudan temas halinde. Bu sayede, Zoom Bag ayağın tabanından zemine kadar kesintisiz bir şekilde uzanıyor ve bu da George’a büyük bir itiş gücü sağlıyor.”