Skip to main content

Garanti Cep’te QR kod ile hpara gönderme özelliği hayata geçti.

Garanti Cep’te artık QR kodla para gönderilebilecek. Garanti müşterileri, IBAN veya hesap numarası hatırlamak yerine QR kodları sayesinde, para gönderme işlemlerini çok daha kolay ve hızlı gerçekleştirecek.

Garanti Cep uygulamasında hayata geçirilen özellikle, IBAN yerine her hesap özelinde tanımlanmış QR kodlar kullanılabilecek. Para transferi işlemlerinde, alıcı taraf Garanti Cep uygulaması içerisinde kendi hesabına ait QR kodu görüntüleyebilecek ve herhangi bir mesajlaşma platformu ile arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Para göndermek isteyen Garanti müşterileri ise alıcıyla yanyana oldukları durumda QR’ı anlık olarak okutabilecek veya daha önce paylaşılmış bir QR kodu telefonunun fotoğraf galerisinden seçerek işlemi tamamlayabilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, “Dijitalleşme yolculuğunda her zaman sektöre yön veren ve fark yaratan Garanti olarak, Türkiye’de bir ilke daha imza attık. QR kodla para çekme ve yatırma özelliği sayesinde, Paramatik’lerden kartsız para çekebilen müşterilerimiz, artık QR kodla, IBAN hatırlamalarına gerek kalmadan çok daha hızlı ve kolay bir şekilde para transferi gerçekleştirebilecek. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak için para göndermek gibi sık yapılan günlük bankacılık işlemlerine hız katıyor, teknolojimizle fark yaratıyoruz. Yaptığımız yatırımlarla müşterilerimize en iyi dijital bankacılık deneyimini sunmayı amaçlıyoruz. Bu doğrultuda hayatı kolaylaştıran ürün ve hizmetler geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.