Skip to main content

“İnternetin ana sayfası” Reddit güncellemeler ile hem bir hayli hızlanacak hem de daha enerjik bir imaja kavuşacak.

Reddit, durağan yapısından kurtularak animasyonlarla daha enerjik bir görünüme kavuşmak için kolları sıvadı. Açıklanan güncellemeler öncesinde durağan bir yapıda olan ve animasyon içermeyen platform, kullanıcı davranışlarını çeşitli jestler ile karşılayacak.

İçeriklerin oylanabilmesi ve hem başlıklar altında hem de ana sayfada sıralamanın değişmesi platformun en önemli özelliklerinden. Sayıların durağan bir şekilde değiştiği platform, oylama ve yorum sayılarını kullanıcılara animasyonlar ile bildirecek. Fakat bu animasyonları kapatmak mümkün olacak.

Platform ayrıca bir paylaşımın altına yorum yazan kişi sayısını anlık olarak gösterecek. Hangi kullanıcıların yorum yazdığı yorum paylaşılmadan belirtilmeyecek olsa da paylaşım ile etkileşime giren kişilerin sayısı anlık olarak görüntülenebilecek.

Bir kullanıcı bir sayfayı aşağı doğru kaydırarak yorumlara ve diğer paylaşımlara bakarken yeni bir yorum gelmesi ya da paylaşım yapılması halinde hap adı verilen bilgilendirme kutucuğu sayfaya eklenen yeni paylaşımı kullanıcıya bildirecek.

Kaynak: Reddit’s new real-time features make me yearn for slower days – The Next Web