Skip to main content

Twitter, Periscope üzerinde yapılan yayınlara önemli güncellemeler getiriyor

Twitter, Periscope üzerinde yapılan yayınlara önemli güncellemeler getiriyor. Yakın bir gelecekte ilgilendiğiniz alanla ilgili yayınları arayabilecek, drone’lardan yapılan yayınları da sisteme yükleyebilecek, dahası yayınlarınızı kaydederek 24 saat sonra da izleyebileceksiniz.

İlgilendiğiniz yayınların aranması

Önümüzdeki haftalarda, yayınları bir başlık veya konuya göre arayabileceksiniz. “Global List” içindeki “Arama” bölümüne tıkladığınızda, arama yapabileceğiniz #Seyahat, #Müzik, #Yiyecek gibi birçok başlık önerisi göreceksiniz. Arama sonuçları içerisinde istediğiniz hashtag üzerindeki “Yayın yap” butonuna basarak veya doğrudan hashtag’i ekleyerek yayına başlanabiliyor.

Periscope ile drone’lardan canlı yayın yapılacak

Desteklenen bir DJI drone üzerinden yayın yapmak için iPhone’unuzu drone’un uzaktan kumandasına bağlamanız yeterli olacak. Anında drone’unuzdan videoyu otomatik olarak sisteme alarak; drone, iPhone kameranız ve de GoPro arasında gidip gelmenizi sağlayacak. Yayın sırasında görüntünüzü telefonunuzdan kuş bakışı şeklinde verebilecek ve hatta önemli noktalara dikkat çekmek için çizim (Sketch) özelliğini de kullanabileceksiniz.

iPhone telefon veya destekli bir DJI drone sahibi herkes bu hafta yayına başlayabilecek.

Yayınlar 24 saat saklanabilecek

Capture.JPG

Yakında Periscope ve Twitter üzerindeki yorumlar ve kalpler de dahil olmak üzere otomatik olarak kaydedilecek. Fikrinizi değiştirirseniz, yayınlarınızı “yayın sonrası ekranında” veya profilinizde istediğiniz an silebileceksiniz. Ayrıca yayınının 24 saat sonra silinmesini isteyenler de bunu ayarlar bölümünden ayarlayabilecekler.